Aktualności

Trwają zapisy do drugiej edycji TriCity Trail!

Trwają zapisy do drugiej edycji TriCity Trail!

TriCity Trail to bieg górski na dystansie 80km oraz towarzyszący mu przełajowy półmaraton, organizowane przez nas w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Druga edycja zawodów odbędzie się 10 lipca 2016 roku. Dlaczego warto wystartować? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

 1. Planujesz rozwijać swoją biegową pasję w górach, ale nie wiesz czy dasz radę

Rzeczywiście starty w górach, a już na pewno na dystansach ultra są wyczerpujące i wymagają specjalnego przygotowania. Nawet jeśli nie będziesz ścigać się z czołówką, Twój organizam nie jest  zdolny do pokonania kilkudzisiesięciu kilometrów z "marszu". Jeśli masz już za sobą odpowiednio dużo treningów przygotowujących do startów ultra, TriCity Trail 80+ to świetna okazja dla sprawdzenia możliwości na dystansie powyżej maratonu, ale w łagodniejszym niż górski terenie. Biegi ultra odbywające się w górach charakteryzują się zazwyczaj kilkoma długimi, mozolnymi podejściami. W przypadku naszych zawodów nie ma imponujących wysokością gór, ale niemała suma przewyższeń bierze się z konieczności pokonania wielu podbiegów – takich które w części pewnie przypominają podbiegi, jakie wykonywałeś podczas zimowych treningów. Profil trasy oznacza częste zmiany tempa, zatem wszystkim startującym sugerujemy dokładne obmyślenie strategii.

 1. Potrzebujesz treningu przed innymi startami ultra/w górach

Masz już w planie inne starty ultra lub górskie, które zapewne będą bardziej wymagące niż TriCity Trail 80+. Chcesz się do nich dobrze przygotować. Start w naszych zawodach może być świetnym treningiem przed Twoim startem docelowym.

 1. Kochasz naturę

Trójmiejski Park Krajobrazowy to piękne miejsce, w którym zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia (czytaj: w 2012 roku, kiedy pojawiliśmy się w TPK w poszukiwaniu trasy ówczesnego zBiegiemNatury Trójmiasto, dzisiaj CITY TRAIL Trójmiasto)! Udział w TriCity Trail to okazja, by o własnych siłach przemierzyć trasę z Gdańska do Wejherowa po drodze odwiedzając rejony Gdyni, Sopotu i Rumi i przebiegając m.in. przez malownicze Lasy Oliwskie i Sopockie. Na trasie biegu mija się również rezerwaty przyrody – Źródliska  w Dolinie Ewy, Kacze Łęgi oraz Cisowa. To miejsca tak urocze, że nie da się ich opisać słowami – musisz zobaczyć!

 1. Planujesz wakacje "na biegowo"

Udział w TriCity Trail możesz idealnie wpleść w urlop. Spędzisz czas na wybrzeżu, odkryjesz nieznane dotąd piękne biegowe trasy, sprawdzisz się w rywalizacji z innymi zawodnikami, a do tego możesz zabrać całą rodzinę! Jeśli masz niebiegającą drugą połówkę, na pewno ucieszy się z wyjazdu "nad morze"! Jeśli też biega, ale nie ma (jeszcze) tak szalonych pomysłów jak bieganie ultra – może wystartować w TriCity Trail Półmaraton - biegu przełajowym, który odbędzie się tego samego dnia, co zawody na dystansie ultra. Masz dzieci? Też mogą z nami biegać! Przygotowaliśmy aż sześć kategorii wiekowych i dystanse od 300m do 2km.

 1. Lubisz nas i nasze imprezy ;)

Podczas TriCity Trail będziesz mógł spotkać nas – ekipę CITY TRAIL, która organizuje dla Was jesienno-zimowy cykl na 5km. Nie widzieliśmy się od marca, zawody w Trójmieście to okazja do startu w naszym kolejnym projekcie i przekonania się, jak radzimy sobie z wyzwalniem organizacji zawodów na dłuższych dystansach :)

Ważne informacje:

 • Na trasie ultramaratonu TriCity Trail na zawodników czekają przewyższenia rzędu +1710/-1820. Limit czasu na pokonanie dystansu to 13 godzin. Górski charakter biegu potwierdzają punkty kwalifikacyjne do jednej z najbardziej prestiżowych imprez na świecie – Ultra-Trail du Mont-Blanc. Każdy, kto dotrze do mety zawodów otrzyma dwa punkty kwalifikacyjne (według „nowej” skali – cztery). Ukończenie naszych zawodów to także 1 punkt kwalifikacyjny do Biegu Ultra Granią Tatr 2017.
 • Start biegu TriCity Trail 80+ jest zaplanowany na godzinę 5:00 w Gdańsku (ulica Harfowa, na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego). Start półmaratonu – o godz. 9:00 w na skraju Parku Miejskiego w Wejherowie. Meta obu biegów – w Parku Miejskim w Wejherowie.
 • Zawody dla dzieci i młodzieży TriCity Trail Junior odbędą się w Parku Miejskim w Wejherowie.
 • W edycji 2015 dystans długi wygrał Artur Jabłoński z Warszawy (zwycięzca m.in. Supermaratonu Gór Stołowych 2015 i CITY TRAIL Warszawa 2014/2015, drugi zawodnik naszego cyklu w ostatniej edycji), z czasem 7:58:54. Drugie miejsce zajął Norbert Promirski (Wrocław) – 8:19:38, a trzecie – Roman Elwart (Puck) – 8:30:05. W rywalizacji kobiet najlepszą okazała się Marta Barcewicz z Olsztyna - druga zawodniczka dwóch ostatnich edycji CITY TRAIL w Olsztynie (czas 10:41:36). Drugie miejsce wywalczyła Beata Kalinka (Gdańsk) – 11:08:38, a trzecie – Renata Kondratiuk (Gdańsk) – 11:12:01.
 • Na dystansie półmaratonu zwyciężył Michał Rolbiecki – drugi zawodnik naszego cyklu CITY TRAIL w Trójmieście w dwóch ostatnich edycjach (czas 1:16:23). Drugie miejsce zajął Rafał Wolak (1:21:54), a trzecie – Damian Sławiński – 1:22:43. W klasyfikacji kobiet najszybszą była Joanna Dobrowolska – 1:35:29. Za jej plecami przybiegła na metę Monika Rolbiecka – 1:37:59, a na trzecim miejscu została sklasyfikowana Katarzyna Sekuła – 1:38:32.
 • Trasa TriCity Trail 80+ i TriCity Trail Półmaraton znajduje się TUTAJ.
 • Po więcej szczegółów i kwestii organizacyjnych zapraszamy do REGULAMINU zawodów.
 • Zapisy znajdziesz pod tym LINKIEM.
 • Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ z poprzedniej edycji.
 • Strona biegu: www.tricitytrail.pl.