Aktualności

Angelika Stefańska i Marcin Fehlau najlepsi w Poznaniu

Angelika Stefańska i Marcin Fehlau najlepsi w Poznaniu

Trzeci bieg nad Rusałką odbył się w dość dobrych, aczkolwiek nie idealnych warunkach. Mokre ścieżki i silny wiatr utrudniały walkę z czasem, ale nie uniemożliwiały poprawiania życiówek - czego dowodem jest rekord Jacka Mezo Mejera :) Zwycięstwo odnieśli Angelika Stefańska i Marcin Fehlau.

W biegu głównym sobotnich zawodów udział wzięło 1074 zawodników. W CITY TRAIL Junior – rywalizacji dzieci i młodzieży pobiegło blisko 300 młodych sportowców.

Wynik zwycięzcy – Marcina Fehlaua to 15:58. Drugi na mecie Marcin Kęsy uzyskał czas 16:03. Jako trzeci na metę wbiegł Piotr Tomczyk – 16:07.

- Dzisiaj wygrałem po raz drugi, w zeszłym miesiącu zająłem drugie miejsce, wychodzi z tego niezła średnia. Jeszcze nie czuję się zwycięzcą, natomiast wiem, że jeśli będę biegał na poziomie 15:30 to wygrana jest w moim zasięgu. Nie stawiałem sobie takiego celu, ale dzisiaj pojawiła się taka myśl, żeby w kolejnych startach o to powalczyć – mówił po biegu Marcin Fehlau, wielokrotny medalista MP. – Poza tym, że sam startuję w CITY TRAIL, nad Rusałką biegają też moi zawodnicy. W dzisiejszym biegu wystartowała największa jak dotąd grupa moich podopiecznych i wszystkim udało się poprawić rekordy życiowe na tej trasie. Starty w CITY TRAIL postanowiliśmy wprowadzić przed rozpoczęciem przygotowań do sezonu jako przerywnik w treningu. Cieszy mnie, że ich dyspozycja już teraz jest tak wysoka – podkreślił Marcin.

W rywalizacji kobiet po raz trzeci zwyciężyła Angelika Stefańska, która tym razem potrzebowała 19 minut i 21 sekund, by pokonać 5-kilometrową trasę nad Jeziorem Rusałka. Drugie miejsce zajęła Dorota Przybysz (20:10), a trzecie – podobnie jak przed miesiącem - Małgorzata Nowak (20:14).

W naszych biegach regularnie startuje muzyk Jacek Mezo Mejer. W dzisiejszych zawodach udało mu się poprawić rekord życiowy na 5 km, który od dziś wynosi 18:00 :)

Przypomnijmy, że w tym sezonie w Poznaniu odbędą się jeszcze trzy biegi: 9 stycznia, 6 lutego i 5 marca. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec co najmniej cztery razy. 

Jeszcze dziś zapraszamy na wydarzenie Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Poznań odbędzie się konkurs z karnetami do klubu Red-fitness.