Aktualności

Znów rekord nad Rusałką!

Znów rekord nad Rusałką!

1227 osób wystartowało w sobotni biegu CITY TRAIL w Poznaniu. Oznacza to, że po raz kolejny udało się przekroczyć magiczna granicę 1200 zawodników i ustanowić nowy rekord frekwencji. Dziękujemy! :)

Najlepszym na 5-kilometrowej pętli był Paweł Tarasiuk. Jego wynik to 15:34. Drugi był Marcin Fehlau (15:53), a trzeci – Marcin Kęsy (16:07). W rywalizacji kobiet najlepszą okazała się – podobnie jak przed miesiącem - Angelika Stefańska – 18:32. Drugie miejsce zajęła Justyna Olejniczak (18:36), a trzecie – Małgorzata Nowak (20:19).

- Jestem zadowolona z dzisiejszego wyniku. Mimo wiatru, czas jest lepszy niż w październiku. To głównie zasługa drugiej zawodniczki, dzięki której byłam bardziej zmotywowana, a rywalizacja nabrała zupełnie innego wymiaru – mówiła na mecie Angelika Stefańska, zawodniczka specjalizująca się w dystansach 1500 i 3000m.

Wśród kibiców sobotnich zawodów znalazła się Monika Stefanowicz – aktualna mistrzyni Polski w maratonie. – Akurat mam dwutygodniową przerwę w treningach, więc ja nie startowałam, ale pobiegł mój mąż. Kolejny bieg jest 12 grudnia, wtedy będę już w treningu, ale wyjeżdżam w tym czasie na obóz, więc niestety znów nie uda mi się pobiec. Jeśli tylko terminy kolejnych imprez nie będą z niczym kolidować, postaram się wystartować – zapewniła pochodząca z Wągrowca zawodniczka.

Wietrzna pogoda nie wystraszyła najmłodszych uczestników. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie blisko 400 biegaczy. To nie jest rekordowa frekwencja, bo przed miesiącem młodych adeptów biegania było 474, ale to nadal bardzo dobry wynik – drugi w historii CITY TRAIL Junior.

Przypomnijmy, że w edycji odbędą się jeszcze cztery imprezy w Poznaniu. Najbliższa 12 grudnia, a kolejne: 9 stycznia, 6 lutego i 5 marca. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec w co najmniej czterech biegach.

Jeszcze dziś zapraszamy na wydarzenie Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Poznań, gdzie odbędzie się konkurs z karnetami do klubu Red Fitness.

fot. Piotr Dymus