Aktualności

Najważniejsze informacje przed biegiem w Poznaniu

Najważniejsze informacje przed biegiem w Poznaniu

Czy nad Rusałką znów padnie rekord frekwencji? :) Na liście startowej mamy 1567 opłaconych zawodników, a rejestracja będzie możliwa jeszcze w sobotę w biurze zawodów. 

Zapisy

Elektroniczne zapisy zamknęliśmy w środę, 11 listopada. Zapisy w sobotnim biurze zawodów będą trwać od 8:30 do 10:30. Koszt pojedynczego startu to 20 zł. Również w sobotę będzie można zgłosić uczestników do biegów CITY TRAIL Junior. Opłata startowa to 2 zł, z których 1 zł będzie pokrywał koszty organizacyjne, a druga złotówka będzie przeznaczana na cele charytatywne. W każdej kolejce zawodów będziemy mieć inny cel :) W drugiej serii biegów zbieramy dla Ani Stolarskiej z Gdańska. Więcej o cyklu CITY TRAIL Junior przeczytacie TUTAJ.

Trasa

Trasa biegu głównego jest niezmienna – biegamy wokół Jeziora Rusałka. Start jest zlokalizowany ok. 300m od wiaduktu kolejowego, natomiast meta, biuro zawodów i miasteczko biegowe będzie przy plaży miejskiej (start i meta są od siebie oddalone o ok. 1200m). Mapa biegu wygląda następująco:

Biuro zawodów

Odbiór numerów startowych i chipów będzie możliwy w piątek (13 listopada) w SklepieBiegacza.pl Polonez (al. Niepodległości 36) w godz. 12:00-18:30 (TYLKO OPŁACONE PAKIETY), a także w dniu biegu w pobliżu mety biegu w godz. 8:30-10:30.

Odbiór pakietu startowego w imieniu innej osoby będzie możliwy tylko dzień przed biegiem i po okazaniu OŚWIADCZENIA, którego wzór jest do pobrania TUTAJ.

W piątkowym biurze zawodów będziecie mogli odebrać karty uczestnictwa w naszym Programie Lojalnościowym oraz pieczątkę za odebranie pakietu w sklepie. Więcej o programie przeczytacie w REGULAMINIE.

Plan minutowy

Wracamy do naszego tradycyjnego planu imprezy:

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking;
09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
09:50 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:10 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10:45 – wspólna rozgrzewka;
11:00 – start biegu głównego Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden (5km);
ok. godz. 11:15 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
11:50 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Start falowy

Start biegu tak jak poprzednio zostanie podzielony na 4 tury. Pobiegniemy w następujących grupach: poniżej 22 minut, poniżej 25 minut, poniżej 28 minut oraz powyżej 28 minut. Start poszczególnych grup nastąpi w dwuminutowych odstępach czasowych - tak aby każdy na trasie miał dla siebie wystarczająco dużo miejsca. Prosimy o ustawianie się w odpowiedniej dla siebie strefie.

Parkingi

Liczba miejsc parkingowych w przy Jeziorze Rusałka jest ograniczona. Ze względu na problemy z drożnością drogi dojazdowej na plażę, po wypełnieniu parkingu zlokalizowanym najbliżej mety - kolejne samochody nie będą tam wpuszczane. Gorąco zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej.

Po biegu

Po biegu będziecie mogli posilić się w bufecie, gdzie będą czekać na Was woda, izotonik Etixx, herbata oraz batony białkowe Etixx i przekąski w postaci wafli kukurydzianych Good Food. Nowością będą bezpłatne masaże zorganizowane przez firmę Angelini :) A wieczorem po biegu na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Poznań odbędzie się konkurs z karnetami do klubu Red Fitness.

Terminy kolejnych biegów w Poznaniu to: 12 grudnia, 9 stycznia, 6 lutego i 5 marca.

Przypomnijmy, że w poprzednich zawodach zwyciężyli Angelika Stefańska (18:58) i Marcin Fehlau (15:43).

Do zobaczenia! :)

fot. Tomasz Szwajkowski