Aktualności

II edycja GP zBiegiemNatury wystartowała!

I to jak! Pierwsze zawody tegorocznego cyklu z rekordem frekwencji w Olsztynie! Sezon zapowiada się dobrze! :)

Zwycięzcą został Wojciech Kopeć. Wśród pań najlepsza okazała się Martyna Konarzewska – bezkonkurencyjna w pierwszej edycji. Wojciech Kopeć pokonał 5-kilometrową trasę nad Jeziorem Długim w czasie 16:47. Martyna Konarzewska wygrała z wynikiem 18:40. – Sezon startowy już za mną, więc zawody potraktowałem treningowo, mimo to wynik, jaki uzyskałem jest satysfakcjonujący – powiedział po biegu Wojtek. – Zamierzam powalczyć o wygraną w całym cyklu – zapowiedział.

Dla jednych sobotni bieg był treningiem, dla innych – traktujących bieganie rekreacyjnie - miło spędzonym przedpołudniem. – Zaczęłam biegać pół roku temu, by schudnąć. Dziś mam już na koncie kilka startów w biegach na 10 km, a podczas zawodów zBiegiemNatury po raz pierwszy wystartowałam na 5 km – mówi Asia Grabiec. - Zarówno zawody, jak i trening z grupą znajomych jest świetną motywacją do ruchu. Choć gdy pogoda jest tak sprzyjająca, jak dziś nie potrzeba dodatkowych motywatorów :)

Zawody zBiegiemNatury to także biegi dzieci i młodzieży, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Również najmłodsi nas nie zawiedli i podczas inauguracji w Olsztynie pojawili się na starcie w rekordowej liczbie! W każdej z pięciu kategorii wiekowych wystartowało po kilkanaście młodych biegaczy! :)

Kolejne zawody w Olsztynie odbędą się 23 listopada. A już jutro widzimy się w Trójmieście!