Aktualności

II Bieg Leśnika

Błękitne niebo, słońce, ciepło, lekki wiatr…  w takich przyjemnych warunkach w minioną sobotę, 7 września 2013 r.  biegacze z bliższych i dalszych zakątków Polski spotkali się na trasie Biegu Leśnika organizowanego przez Nadleśnictwo Wielbark.

Dystans 10 km wiódł przez typowe dla Nadleśnictwa bory słynące z obfitości grzybów. Niektórzy zawodnicy zdołali nawet zebrać kilka sztuk, inni zapewne żałowali, że nie zabrali ze sobą koszyków…

Zwycięzcą rywalizacji został Daniel Mikielski z Olsztynka z wynikiem 0:34:37, najszybsza wśród Pań była Anna Bojarska, która osiągnęła czas 0:46:47. Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, którzy pokonali malowniczą, choć miejscami wymagającą, trasę.

Po przekroczeniu mety każdy otrzymał medal i ciepły posiłek. Piękna słoneczna pogoda i błoga atmosfera sprawiły, że biegacze jeszcze długo nie mieli ochoty opuścić gościnnej polany przy Leśniczówce Wielbark.

W organizacji Biegu Leśnika pomogli nasi Partnerzy: Caritas w Wielbarku zajął się prowadzeniem biura zawodów i obsługą punktu z napojami na trasie, Swedwood Poland w Wielbarku sfinansował elektroniczny pomiar czasu, Związek Leśników Polskich przy Nadleśnictwie Wielbark zatroszczył się o medale, Ochotnicza Straż Pożarna w Wielbarku dbała o bezpieczeństwo uczestników. Bieg Leśnika był w tym roku elementem akcji zBiegiemNatury, której myślą przewodnią jest propagowanie aktywnego spędzania czasu na łonie natury.

Opłaty startowe zostały w całości przekazane na „Tornister Pełen Uśmiechu” - akcję zaopatrzenia w przybory szkolne najuboższych dzieci z gminy Wielbark, prowadzoną przez Caritas w Wielbarku.

Wszystkim współorganizatorom oraz przede wszystkim, uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku!

Tekst: Karolina Remuszko