Aktualności

20 biegów GP zBiegiemNatury za nami

20 biegów GP zBiegiemNatury za nami

Niedzielne zawody w Olsztynie zakończyły czwartą seria zawodów Grand Prix zBiegiemNatury. Nad Jeziorem Długim, jak zawsze było mnóstwo pozytywnej energii i uśmiechniętych twarzy biegaczy. Bezsprzecznie najlepszym biegaczem w Olsztynie jest Damian Pieterczyk, który ponownie wygrał nasze zawody. Wśród pań najszybsza po raz czwarty była Martyna Konarzewska.

Trasa, na której rozgrywane są zawody zBiegiemNatury liczy 5 km. Jacek Misiewicz, który biega od 30 lat uważa, że to dystans dla każdego. – Nie tylko początkującego, ale nawet kogoś, kto jeszcze w ogóle nie biega. Według mnie można pobiec 5 km „na żywioł”, szczególnie, że na zawodach zBiegiemNatury nie ma limitu czasu – mówił po biegu Jacek. – Najtrudniej jest spróbować, ale kiedy już ktoś zacznie biegać, najczęściej szybko łapie biegowego bakcyla.

Wśród zawodników wypatrzyliśmy wyjątkowo radosne trzy biegaczki - Izabelę Rudzką, Patrycję Bałdygę i Joannę Kozłowską. – Biegowa niedziela to jest to! Zachęcam wszystkich, by zamiast siedzieć w domu przed telewizorem, wyszli na dwór i aktywnie spędzali weekend – mówiła na mecie Asia.

- O wiele łatwiej jest zmotywować się do biegania w grupie. Dlatego tak lubię zawody i zorganizowane spotkania – dodała Iza.

Zawody zBiegiemNatury to także rywalizacja dla najmłodszych. Biegi dzieci i młodzieży odbywają się zawsze przed biegiem głównym - od o. 9:30.

Kolejne - ostatnie w tej edycji zBN zawody w Olsztynie odbędą się 17 marca (bieg przeniesiony z 24 marca). Z kolei na początek kwietnia (o dokładnym terminie poinformujemy wkrótce) planujemy ceremonię zakończenia pierwszej edycji Grand Prix Olsztyn zBiegiemNatury. Podczas uroczystości wręczymy medale dla wszystkich zawodników, którzy ukończą minimum 4 z 5 biegów oraz nagrody dla zwycięzców.

Niezależnie od zakończenia cyklu zawodów, będą odbywać się spotkania z trenerami zBiegiemNatury – Moniką Jackiewicz i Pawłem Pszczółkowskim. Czekają na Was w każdą niedzielę przy kładce Żubra o godzinie 11:00 (do końca sierpnia).

Wyniki zwycięzców: Damian Pieterczyk - 17:18, Martyna Konarzewska – 20:30.