Aktualności

Dobre warunki w Olsztynie

Dobre warunki w Olsztynie

Słońce, lekki mróz i zmrożone ścieżki - tak w skrócie wyglądał czwarty bieg sezonu w Olsztynie. Tym razem w zawodach wzięło udział 435 biegaczy, a najszybszym na 5-kilometrowej trasie okazał się debiutujący w cyklu – Przemysław Dąbrowski. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Magdalena Trzeciak. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 137 młodych sportowców.  

Przemysław Dąbrowski to maratończyk z rekordem życiowym na poziomie 2:20:10. Jego dzisiejszy wynik - 16:12 – jest najlepszym czasem uzyskanym w trwającej edycji naszych biegów nad jeziorem Długim.

- Przygotowania do sezonu w pełni, więc celem dzisiejszego startu było przetarcie się i sprawdzenie aktualnej formy przed obozem w Szklarskiej Porębie, na który dzisiaj wyjeżdżam. Sprawdzian wyszedł bardzo dobrze. Od początku narzuciłem swoje tempo i utrzymałem prowadzenie do końca. Od połowy dystansu miałem zdecydowaną przewagę, końcówkę spokojnie kontrolowałem. Czas 16:12 w tych warunkach i na tej wymagającej trasie to satysfakcjonujący wynik. Przed startem byłem bardzo ciekawy tej pętli, na rozgrzewce ją sprawdziłem i cóż – wiedziałem, że będzie co robić. Trasa jest trudna technicznie, z licznymi podbiegami, ale takie trasy są potrzebne w trakcie zimowych przygotowań, żeby później na płaskich zawodach było łatwiej. Niestety w Polsce trochę się o przełajach zapomina. Cykl CITY TRAIL wypełnia lukę w kalendarzu i jeśli tylko będzie okazja to pojawię się jeszcze nie raz – mówił tuż po zawodach wicemistrz Polski w maratonie z 2017 roku – Przemysław Dąbrowski. - Moje najbliższe starty to przełajowe mistrzostwa Polski, mistrzostwa Polski na 10 000 m oraz półmaraton.

Drugie miejsce zajął Wiktor Kujawa – jego czas to 16:26. Jako trzeci zawody ukończył Konrad Nosarzewski (wynik 16:32), który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wśród kobiet najszybszą okazała się Magdalena Trzeciak. Jej czas to 18:54. Drugie miejsce zajęła Martyna Budziłek (18:58) – liderka klasyfikacji końcowej cyklu. Trzecią lokatę wywalczyła Milena Kędzia (20:29).

Nasze zawody to imprezy rodzinne nie tylko ze względu na biegi dla dzieci i młodzieży, które towarzyszą biegom dla dorosłych. - Startuję dla przyjemności, aczkolwiek kiedyś trenowałam lekkoatletykę, więc czuję taką nutkę chęci poprawiania wyników. W CITY TRAIL biegam z mamą, więc jest to bardziej rodzinna zabawa. Ruszamy zawsze razem, wspieramy się i motywujemy nawzajem, ewentualnie w trakcie biegu czasami się rozdzielamy, jeśli któraś z nas ma więcej siły, by przyspieszyć - podkreśliła po zawodach jedna z uczestniczek - Aleksandra Pałejko. - Moja mama też trenowała w przeszłości, więc postanowiłam ją namówić do startów w CITY TRAIL. Początkowo nie była chętna, ale po pierwszym biegu spodobało się jej i dzisiaj ukończyłyśmy już trzecie zawody. Jeszcze jeden bieg i będziemy miały pamiątkowy medal.

Biegi CITY TRAIL Olsztyn są poprowadzone na pętli nad jeziorem Długim. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na polanie w pobliżu kładki. Kolejny bieg w Olsztynie jest zaplanowany na 29 lutego, a ostatnie zawody trwającej edycji odbędą się 21 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane na początku kwietnia. Tego dnia zostaną rozdane pamiątkowe medale dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 biegi, a także nagrody dla najszybszych biegaczy.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

Wyniki CITY TRAIL Junior

fot. Kacper Kirklewski