Aktualności

Paweł Najmowicz i Martyna Budziłek najlepsi w trzecim biegu w Olsztynie

Paweł Najmowicz i Martyna Budziłek najlepsi w trzecim biegu w Olsztynie

420 dorosłych i 129 dzieci wzięło udział w poświątecznych zawodach nad jeziorem Długim w Olsztynie. Zwycięstwo odniósł startujący w naszym cyklu od lat - Paweł Najmowicz. Kobiecą rywalizację wygrała Martyna Budziłek. Kolejne zawody w Olsztynie - 8 lutego!

Wynik Pawła Najmowicza to 16:49. Drugie miejsce zajął Bartek Osior – jego czas to 16:58. Jako trzeci do mety dotarł Daniel Mikielski (czas 17:12).

- W CITY TRAIL startuję od wielu lat. Zacząłem, kiedy cykl nosił jeszcze nazwę "zBiegiemNatury". Wielokrotnie plasowałem się w czołówce, ale nigdy nie udało mi się wygrać, dlatego bardzo się cieszę z dzisiejszego zwycięstwa. W stosunku do poprzednich dwóch biegów tego sezonu dzisiejszy wynik jest znacznie lepszy. I co ciekawe uzyskałem go stosunkowo niewielkim nakładem energii. Czułem się doskonale. Jestem triathlonistą a CITY TRAIL idealnie wpisuje się w cykl moich przygotowań. Wywodzę się z pływania, ale obecnie nie mam w triathlonie żadnej dyscypliny wiodącej. Staram się każdą ze składowych rozwijać harmonijnie. Uważam, że ten równy poziom w każdej z trzech składowych stanowi o mojej sile. Na pewno zamierzam powalczyć o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej CITY TRAIL – podkreślił na mecie Paweł Najmowicz – wicemistrz Polski w Aquathlonie oraz Duathlonie do lat 23, wielokrotnie plasujący się tuż za podium w imprezach rangi MP w Triathlonie, specjalista od długiego dystansu. Warto dodać, że w dzisiejszym biegu wziął udział także starszy brat Pawła – Sebastian (również utytułowany triathlonista), który aktualnie jest jego trenerem.  

Wśród kobiet drugie zwycięstwo w edycji odniosła Martyna Budziłek. Jej czas to 18:43. Drugie miejsce wywalczyła Magdalena Trzeciak (19:08), a trzecia była Milena Kędzia (20:42).

- Cieszy mnie kolejny start na równym, stabilnym poziomie. Proces treningowy realizuję zadowalająco. Byłam na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie. Mam nadzieję, że uda mi się tam znów niebawem wyrwać. To moje ulubione miejsce do biegania w Polsce. Aktualnie przygotowuję się do halowych mistrzostw Polski. Na jakim dystansie tam wystartuję, jeszcze nie zdecydowałam – mówiła tuż po zawodach najszybsza zawodniczka dzisiejszej imprezy – Martyna Budziłek.

Kolejny bieg CITY TRAIL w Olsztynie jest zaplanowany na 8 lutego, a następne: 29 lutego i 21 marca. Każdy z nich odbędzie się na dystansie 5 km na pętli poprowadzonej ścieżkami nad jeziorem Długim.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

fot. Kacper Kirklewski