Aktualności

Wymagające warunki w Olsztynie

Wymagające warunki w Olsztynie

Przełaj to przełaj! Z takim podejściem stanęli na starcie uczestnicy dzisiejszego biegu w Olsztynie. Trasa częściowo pokryta była lodem, więc warto było założyć kolce lub nakładki z kolcami. Zwycięstwo odnieśli Dominik Drażba oraz Maja Lemanowicz. 

Mimo trudnych warunków na trasie, zawodnicy nie narzekali.  - Bardzo lubię biegać, bieganie sprawia mi dużą frajdę. Im trudniejsze warunki tym lepiej, bo można się bardziej sprawdzić. Już w styczniu były trudne warunki, bo mieliśmy śnieg i błoto pośniegowe, a dzisiaj było jeszcze trudniej, bo na trasie było bardzo dużo lodu. Na szczęście były też fragmenty, na których można było przyspieszyć – mówiła na mecie jedna z zawodniczek – Dorota Jachimowicz. - Dzisiaj ukończyłam swój czwarty bieg CITY TRAIL w trwającej edycji, zatem jestem już sklasyfikowana. Zależy mi na rywalizacji drużynowej, bo koledzy na mnie liczą, ale myślę, że w kategorii wiekowej - najlepszej na świecie – K40 - też powalczę – dodała.

Wynik dzisiejszego zwycięzcy – Dominika Drażby to 17:09. Drugie miejsce wywalczył członek naszej ekipy organizacyjnej – Piotr Bętkowski (czas 17:12). Trzeci do mety dotarł Wiktor Kujawa (17:16). W klasyfikacji generalnej pewien zwycięstwa jest nieobecny dzisiaj Paweł Pszczółkowski.

Wśród kobiet swoje pierwsze zwycięstwo w CITY TRAIL odniosła Maja Lemanowicz. Jej wynik to 21:59. Jako druga metę przekroczyła Justyna Kaczmarczyk (wynik 22:21), a trzecia była Ewa Lisek (22:48). Po dzisiejszym biegu prowadzenie w klasyfikacji generalnej objęła Ewa Lisek, ale prawdopodobnie walka o zwycięstwo rozstrzygnie się dopiero w marcu, bowiem na końcowy sukces nadal ma szanse jeszcze kilka zawodniczek.

W biegu głównym uczestniczyło dzisiaj 326 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 126 młodych sportowców.

Kolejne – ostatnie w edycji 2018/2019 zawody nad Jeziorem Długim odbędą się 9 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 3 kwietnia, o godz. 18:00 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, (ul. Dybowskiego 11, Aula Kongresowa).

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO