Aktualności

Olsztyn po raz drugi!

Olsztyn po raz drugi!

W sobotę, 29 października widzimy się na drugim biegu nad olsztyńskim Jeziorem Długim. Elektroniczne zapisy kończymy we wtorek, 25 października, ale jak zawsze będziecie mieć możliwość dopisania się do listy startowej w dniu imprezy.

Opłaty startowe

Koszt pojedynczego startu przy zapisie przez internet to 17,5zł. Jeśli zapisujecie się w dniu biegu opłata wzrasta do 25zł. W CITY TRAIL Junior wpisowe za jeden bieg to zawsze 5zł. Cały czas możecie zapłacić za karnet (aktualnie 5 biegów), w ramach którego w kwocie 80zł otrzymacie dodatkowo koszulkę marki Salomon. Karnety dla dzieci kosztują 20zł. Koszulki można zamówić dodatkowo i ich koszt to 25zł.

Połowa każdej opłaty startowej w CITY TRAIL Junior jest przekazywana na cele charytatywne. W drugiej serii biegów zbieramy dla małej Marty, o której więcej dowiecie się TUTAJ

Biuro zawodów

Numery startowe i chipy możecie odebrać w piątek w SKLEPIEBIEGOWYM.com (Stare Miasto 8), w godz. 13-19 oraz w sobotę, w okolicy startu/mety biegu w godz. 8:30-10:30. Dodatkowe gadżety – koszulki i chusty będą do odbioru tylko w sobotę.

Odbierając pakiet w sklepie możecie skorzystać z 20% rabatu na odzież Salomona (rabat tylko do rzeczy nieprzecenionych przy zakupach powyżej 200 zł). Niezmiennie macie również możliwość skorzystać z bonusu w wysokości wpisowego za pojedynczy bieg – 17,5zł przy zakupach za 80zł.

Odbiór pakietu startowego w imieniu innej osoby będzie możliwy tylko dzień przed biegiem i po okazaniu OŚWIADCZENIA, którego wzór jest do pobrania TUTAJ. W dniu zawodów każdy będzie musiał zgłosić się do biura osobiście.

Trasa

Trasa w Olsztynie jest w zasadzie niezmienna od pierwszej edycji. Start i meta są zlokalizowane na ścieżce rowerowej przy moście nad Jeziorem Długim. Pętla jest oznaczona co kilometr. Trasa biegu głównego znajduje się TUTAJ.

Plan minutowy

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan na sobotę (harmonogram dotyczy wszystkich biegów CITY TRAIL):

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco-młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking;
9:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
9:50 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:10 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

11:00 – start biegu głównego Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden (5km);
ok. godz. 11:15 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
11:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Parkingi

Listy startowe wskazują, że drugi bieg przyniesie rekordową frekwncję, dlatego apelujemy o przyjeżdżanie do biura odpowiednio wcześniej, tak aby nie parkować w wąskich osiedlowych uliczkach w okolicy Jeziora Długiego, a korzystając z parkingów przy jeziorze Krzywym (dojazd na parking od ul. Kapitańskiej lub Żeglarskiej) - zaledwie 1km od biura zawodów! :)

Po biegu

Mimo, że to tylko 5km, jak po każdym wysiłku warto uzupełnić starty energetyczne :) Po dotarciu na metę zapraszamy Was do bufetu, w którym będziecie mogli posilić się napojem węglowodanowym od Etixx-a oraz waflami Good Food o smaku karmelowym. Nie zabraknie oczywiście gorącej herbaty.

A wieczorem zachęcamy do śledzenia naszego facebook’owego wydarzenia, gdzie zorganizujemy konkurs, w którym nagrodą będzie pakiet na jedną z naszych Imprez Partnerskich.

CITY TRAIL Junior

Podczas każdego biegu CITY TRAIL swoje zawody mają dzieci i młodzież. Zawodnicy startujący w CITY TRAIL Junior są podzieleni na 5 kategorii wiekowych:

  • D0 – do 5 lat (2016 - 2011) - dystans ok. 300 m – zbiórka o godz. 9:30,
  • D1 – 6 – 7 lat (2010 - 2009) – dystans ok. 300 m – zbiórka o godz. 9:30,
  • D2 – 8 – 9 lat (2008 - 2007) – dystans ok. 600 m – zbiórka o godz. 9:50,
  • D3 – 10 – 12 lat (2006 - 2004) – dystans ok. 1 km – zbiórka o godz. 10:10,
  • D4 – 13 – 15 lat (2003 - 2001) – dystans ok. 2 km – zbiórka o godz. 10:10.

Zbiórki do wszystkich biegów dla dzieci i młodzieży odbywają się zawsze przy bramie startu. Zawodnicy startujący w kategoriach D0, D1 i D2 biegają na prostej, natomiast poniżej zamieszczamy trasę biegów kat. D3 i D4:

Kalendarz biegów

Sobotni bieg będzie dopiero drugim w edycji. Terminy kolejnych to:

26 listopada 2016

14 stycznia 2017 

18 lutego 2017 

25 marca 2017 

Podsumowanie edycji z wręczeniem pamiątkowych medali dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 biegi oraz nagród dla najlepszych zawodników odbędzie się w kwietniu - po zakończeniu części sportowej naszego cyklu.

Treningi

Wspólnie ze Sklepami Partnerskimi organizujemy dla Was treningi. Pierwszy trening w Olsztynie za nami, drugie spotkanie poprowadzone przez SKLEPBIEGOWY.com odbędzie się w czwartek, 17 listopada, o godz. 18:30. Zbiórka w sklepie. Temat przewodni to siła biegowa. Poniżej zamieszczamy plan naszych wszystkich treningów.

Przydatne linki

Na koniec podsuwamy kilka linków do treści, które mogą Was zainteresować:

Regulamin biegu głównego

Regulamin CITY TRAIL Junior

FAQ

Konkurs „Biegaj w CITY TRAIL i wygrywaj!”

Limitowane chusty CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Zgłoszenia do klasyfikacji drużynowej

Koszulki

Do zobaczenia!