Aktualności

Lublin: Artur dominator!

Lublin: Artur dominator!

Czwartym zwycięstwem Artura Kerna zakończył się piąty bieg Grand Prix Lublin CITY TRAIL. Zawodnik potwierdził swoją świetną dyspozycję – wygraną w całym cyklu, okrasił kolejnym rekordem trasy – 15:45 – o 24 lepszym od poprzedniego! Wśród pań po raz trzeci zwyciężyła Joanna Wasilewska i to ona jest najbliżej końcowego sukcesu. 

Po sobotnich zawodach Artur Kern jest już pewnym zwycięzcą naszego cyklu w Lublinie. W 5-kilometrowej rywalizacji pań nadal mamy niewiadomą, bowiem zdecydowanie najszybsza – Joanna Wasilewska (jej czas z dzisiejszych zawodów to 19:48) nie ma jeszcze na koncie czterech startów, co jest warunkiem sklasyfikowania w cyklu.

Piąty bieg w Lublinie odbył się w przyjemnej temperaturze, jednak warunki w Lesie Dąbrowa nie należały do łatwych. - Widziałem część trasy podczas rozgrzewki i wydawało mi się, że będzie „szybsza”. Okazało się, że lekko nie było. Biegło mi się ciężej niż miesiąc temu, czułem się bardziej zmęczony na trasie. Ale oczywiście jestem zadowolony z wyniku. Z międzyczasów wynikało, że będę na mecie 5-10 sekund później, okazało się, że na końcówce przyspieszyłem – podsumował bieg Artur Kern. Rekordzista kraju na 5000 metrów w hali przygotowuje się do Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, które odbędą się już w następny weekend (21-22.02) w Toruniu. – Mój plan to „złamanie” 8 minut na 3000 metrów. Aktualnie mam życiówkę 8:06. Jeśli tylko będę w mocnej serii, bieg będzie równy, bez szarpania tempa, jestem w stanie to zrobić – zapewnia Artur.

Zawodnik nie rzuca słów na wiatr - jest w życiowej dyspozycji. W ostatnich tygodniach poprawił  dwa halowe rekordy życiowe – na 1000 i 1500 metrów (odpowiednio 2:29 i 3:51).

Zawody CITY TRAIL to jednak nie tylko rywalizacja najlepszych, ale także możliwość spędzenia aktywnej soboty w gronie znajomych. - Biegam od dziewięciu lat, z trzyletnią przerwą, ale raczej nie startuję w zawodach, był to mój drugi czy trzeci bieg w życiu. Trasa jest bardzo przyjemna, dobrze mi się biegło – mówiła po zawodach mieszkająca w Warszawie Sylwia, która przyjechała do Lublina odwiedzić rodziców. - Biegam tylko dla przyjemności i zazwyczaj wybieram miękką nawierzchnię – dodała.

Tradycyjnie w ramach imprezy odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior. W pięciu kategoriach wiekowych, na czterech dystansach (od 300 do 3000 metrów) pobiegło łącznie około 50 młodych sportowców. Nie zabrakło najmłodszej, ale bardzo systematycznej zawodniczki - zaledwie 19-miesięcznej Julki :)

Ostatni bieg CITY TRAIL Lublin w edycji 2014/2015 jest zaplanowany na 14 marca. Podsumowanie cyklu będzie miało uroczysty charakter i odbędzie się w ciągu trzech tygodni od ostatniego biegu.

Jeszcze dziś na wydarzeniu Grand Prix Lublin CITY TRAIL na Facebooku odbędzie się pierwszy konkurs z nagrodami do Centrum Medycznego ORTO-OPTYMIST. Drugi – organizowany z Centrum Sportu Akademos -  w niedzielę :)

WYNIKI biegu głównego znajdziecie TUTAJ.