Aktualności

Najlepsza sobota? Na biegowo!

Najlepsza sobota? Na biegowo!

Pierwszy bieg 2020 roku w Lublinie przyniósł zwycięstwo Artura Kerna i Natalii Zych. Oboje wygrali po raz drugi w edycji. Na mecie biegu głównego zameldowało się 212 biegaczy, w CITY TRAIL Junior wzięło udział 63 młodych adeptów biegania. Kolejne spotkanie nad Zalewem Zemborzyckim już 1 lutego.

Artur Kern zwyciężył dzisiaj po raz drugi w sezonie. Jego wynik to tym razem 16:56.

- Dzisiejsze warunki i moje samopoczucie były dobre, ale bieganie utrudniał silny wiatr. Początek biegu to prowadzenie Darka Samarczenko, po kilometrze to ja wyszedłem na prowadzenie, ale Darek trzymał się do 4 km, gdzie postanowiłem przyspieszyć, by uniknąć walki na finiszu. Aktualnie nie jestem w treningu, który daje mi komfort szybkiego biegania na końcówce, więc wolę nie ryzykować – podkreślił po zawodach Artur Kern. – Jestem zadowolony, bo trenuję regularnie 5 razy w tygodniu. W lutym planuję dorzucić szósty trening i zwiększyć kilometraż do 100-120 km tygodniowo. Przede mną decyzja, czy startować w Halowych Mistrzostwach Europy Masters. Na pewno polecę na stadionowe Mistrzostwa Świata Masters, które odbędą się pod koniec lipca w Toronto – dodał rekordzista Polski na 5000m w hali.

Drugie miejsce zajął dzisiaj Dariusz Samarczenko, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej (jego czas to 17:09), a trzeci na mecie zameldował się Jarosław Bimkiewicz (czas 17:38).

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła 18-letnia Natalia Zych. Jej czas to 19:19. I to właśnie dzięki dzisiejszemu sukcesowi, Natalia została liderką „generalki”.

- Od trzech startuję w biegach głównych cyklu CITY TRAIL i nie ukrywam, że dwa zwycięstwa w tym sezonie bardzo mnie cieszą. Rywalizacja w tej imprezie jest dla mnie szczególnie ważna, bo ścigam się tutaj już od kategorii dziecięcych – zaznaczyła zwyciężczyni dzisiejszych zawodów. – Z dzisiejszego wyniku jestem bardzo zadowolona. Co prawda w tym momencie nie jestem w okresie startowym, ale widzę progres wobec poprzednich biegów, co motywuje mnie do dalszej pracy. Starty w przełaju bardzo mi odpowiadają. Jest to dla mnie dobra forma przygotowania do sezonu, ponieważ na co dzień trenuję triathlon, a zawody, w których startuję często odznaczają się wymagającą trasą biegową.

Drugie miejsce wywalczyła Dominika Łukasiewicz (wynik 19:43). Jako trzecia na metę wbiegła Katarzyna Konkel (czas 21:06).

Nasze biegi w Lublinie są poprowadzone na pętli w Lesie Dąbrowa. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane w pobliżu Kempingu Dąbrowa. Kolejny bieg w Lublinie jest zaplanowany na 1 lutego, a ostatnie zawody trwającej edycji odbędą się 7 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane w II połowie marca. Lubelską odsłonę naszego cyklu wspiera Miasto Lublin.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

Wyniki CITY TRAIL Junior

fot. Radek Pizoń