Aktualności

Siódmy sezon w Lublinie wystartował!

W Lublinie jesteśmy obecni od 2013 roku. Nasza trasa poprowadzona została ścieżkami nad Zalewem Zemborzyckim. Warunki podczas dzisiejszych inauguracyjnych zawodów w Kozim Grodzie sprzyjały – piękne słońce, 20 stopni, brak wiatru. Zwycięstwo odnieśli Jarosław Bimkiewicz i Natalia Zych.

Jarosław Bimkiewicz to drugi zawodnik CITY TRAIL w Lublinie w edycji 2016/2017. W dwóch kolejnych edycjach startował sporadycznie. Po dzisiejszym biegu, w którym wyrównał rekord trasy Artura Kerna – 16:28 – zapowiedział, że będzie startował w CITY TRAIL regularnie.

- Udaje mi się łączyć pracę i treningi. Nie są to już treningi wyczynowe, jak kiedyś, ale biegam regularnie 5 razy w tygodniu, co pozwala mi utrzymać stabilną formę. Mój trening jest uzależniony od samopoczucia w danym dniu. Jeśli jestem zmęczony to trening jest luźniejszy. Jeśli mam dzień wolny od pracy, wtedy mogę sobie pozwolić na cięższy trening – podkreślił po zawodach zwycięzca dzisiejszych zawodów. – Miałem roczną przerwę w bieganiu spowodowaną kłopotami ze zdrowiem i kwestiami zawodowymi, więc moim pierwszym celem był powrót do regularnego treningu. Ten cel udało się zrealizować. Następnym celem jest powrót do poziomu, jaki reprezentowałem kiedyś, jednak najważniejsze jest dla mnie to, że udaje mi się ruszać regularnie.

Wspomniany już Artur Kern zajął dzisiaj drugie miejsce, a jego czas to 16:36. Trzecią lokatę wywalczył Paweł Wysocki – wynik 17:14.

Najlepsza z zawodniczek dzisiejszego biegu – Natalia Zych wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej poprzedniego sezonu. Dzisiaj uzyskała czas 19:27. Drugie miejsce zajęła Magdalena Sekuła (19:41), a trzecie – Dominika Łukasiewicz (20:01).

Linię mety minęło 291 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży, które są nieodłączną częścią cyklu wzięło udział 105 młodych sportowców.

Następny bieg w Lublinie jest zaplanowany na 10 listopada – będzie to trzecia edycja Biegu Niepodległości CITY TRAIL z dodatkową klasyfikacją, nagrodami i pamiątkowymi medalami. Kolejne zawody edycji 2019/2020 odbędą się 14 grudnia, 11 stycznia, 1 lutego, 7 marca. Zawody w Lublinie odbywają się na pętli poprowadzonej ścieżkami nad Zalewem Zemborzyckim. Start, meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane w pobliżu Kempingu Dąbrowa.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.