Aktualności

Prawdziwy, zimowy trail w Lublinie

Prawdziwy, zimowy trail w Lublinie

Słońce, temperatura lekko poniżej zera oraz wymagające, leśne podłoże – to był prawdziwy, zimowy trail! Zwycięzcą biegu został Sebastian Smoliński. Wśród pań trzecie zwycięstwo w sezonie odniosła Paulina Pawłowska. W biegu wzięło udział 326 zawodników.

Sebastian Smoliński ma na koncie dwa zwycięstwa w trwającej edycji naszego cyklu w Lublinie – podobnie, jak dominator lubelskiej trasy – Artur Kern. Jeśli obaj chcą ukończyć cykl i walczyć o wygraną muszą wystartować w dwóch kolejnych biegach. Oznacza to bardzo ciekawą, bezpośrednią rywalizację. – Wyczekuję tego pojedynku z Arturem, bo nie biegliśmy jeszcze razem w żadnych zawodach na tej trasie. Myślę, że jeśli spotkamy się w lutym i marcu, będzie bardzo interesująco. Rozważałem też sytuację, w której Artur wygra jeden z tych dwóch biegów, a w drugim to ja okażę się lepszy. Wtedy będziemy mieć taką samą liczbę punktów, a o wygranej w cyklu zadecyduje najlepszy czas, dlatego nie będzie kalkulowania, ale walka o wynik – mówił na mecie Sebastian Smoliński, czterokrotny medalista mistrzostw Polski.

Dzisiejszy wynik Sebastiana Smolińskiego to 17:42. Drugie miejsce zajął Rafał Buczak (17:56), a trzeci był Paweł Wysocki (17:58).

Faworytką rywalizacji kobiet jest Paulina Pawłowska, która wygrała dzisiaj już trzeci bieg. Czas Pauliny to tym razem 20:30. Drugą lokatę wywalczyła Ilona Mandziuk (20:32), a trzecia była Patrycja Gruszkowska (20:51).

Sobotnie zawody odbyły się w karnawałowym klimacie, na trasie nie mogło więc zabraknąć przebierańców. – Wychodzę z założenia, że są okazje, które po prostu trzeba specjalnie uczcić, a bieg w dobrze zaplanowanym stroju wcale nie jest uciążliwy, więc postanowiłam się przebrać – podkreśliła na mecie jedna z przebranych zawodniczek - Dagmara Krawczyk. – Dzisiejsze zawody były moim debiutem na  śniegu. Biegam nieco ponad rok i dotąd nie miałam okazji startować w typowo zimowych warunkach. O dziwo było nieźle. Na co dzień staram się biegać dość regularnie i gonić koleżankę, która zainspirowała mnie do truchtania – dodała biegaczka.

Karnawałowe przebrania wiązały się z konkursem organizowanym z Good Food. W jego realizacji pomógł nam Krzysiek Bielak, znany jako RunVenture - Biegowa Przygoda.

Tradycyjnie biegowi dla dorosłych towarzyszyły zawody dla dzieci i młodzieży. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział blisko 50 młodych sportowców.

Kolejne biegi serii w Lublinie odbędą się: 10 lutego i 17 marca 2018. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lubelską odsłonę cyklu wspiera Miasto Lublin.

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Lublin na Facebooku

ZAJAWKA galerii zdjęć (fot. Radek Pizoń)