Aktualności

Zakończenie rywalizacji w Lublinie

Szósty bieg nad Zalewem Zemborzyckim przyniósł zwycięstwo Jarosława Bimkiewicza i Moniki Kosz. Nie startowali pewni już wygranej w klasyfikacji generalnej - Artur Kern i Joanna Wasilewska.

Jarosław Bimkiewicz to ósmy zawodnik klasyfikacji generalnej. Dzisiejszy wynik Jarosława – 15:51 – jest jego najlepszym czasem w bieżącej edycji. - Po raz pierwszy ukończyłem pełen cykl CITY TRAIL. Wystartowałem 4 razy i zapewne w klasyfikacji generalnej byłbym wyżej gdyby nie pomyłka podczas pierwszej odsłony. Biegliśmy wówczas razem z Arturem Kernem i w pewnym momencie zboczyliśmy z trasy. Artur wówczas zrezygnował, a ja ukończyłem bieg na 19. pozycji. Z dzisiejszego rezultatu jestem bardzo zadowolony. Za cel postawiłem sobie zbliżyć się jak najbardziej do rekordu trasy należącego właśnie do Kerna – podsumował start siódmy zawodnik ubiegłorocznych młodzieżowych mistrzostw Polski w biegu na 5000m i ósmy na dystansie dwukrotnie dłuższym. - Przygotowuję się w tej chwili przede wszystkim do biegów ulicznych. Nie wykluczam startów na stadionie, zwłaszcza imprez mistrzowskich – dodał.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został nieobecny dzisiaj Artur Kern, drugie miejsce wywalczył również niestartujący w dzisiejszych zawodach – Rafał Buczak, a na trzecim stopniu podium stanie Łukasz Nestorowicz – drugi na mecie dzisiejszego biegu.

Wśród kobiet zwyciężyła dzisiaj Monika Kosz z czasem 19:07. Monika to czwarta zawodniczka klasyfikacji generalnej. Zwycięstwo już w poprzednich biegach zapewniła sobie Joanna Wasilewska, która dzisiaj nie rywalizowała na trasie. Drugie miejsce w sobotnim biegu i w "generalce" zajęła Dorota Jargieło-Mróz, a trzecią lokatę w cyklu wywalczyła Julia Pleskaczyńska, która podobnie jak Joanna Wasilewska nie startowała w ostatnich zawodach.

Oficjalna uroczystość rozdania nagród i medali cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbędzie się 31 marca, o godz. 18:30 w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji. Sklasyfikowanych w bieżącej edycji jest 266 osób.

Kolejna edycja CITY TRAIL rozpocznie się w październiku. A jeszcze dziś na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Lublin odbędzie się konkurs z karnetami do Centrum Sportu AkademosLubelską edycję wspiera Miasto Lublin