Aktualności

Czas na Lublin! Pierwszy bieg już 26 września

Czas na Lublin! Pierwszy bieg już 26 września

W minioną niedzielę w Lublinie odbyła się Pierwsza Dycha do Maratonu – bieg inaugurujący kolejny biegowy sezon w Lublinie. Początek naszego cyklu idealnie wpisuje się zatem w biegowy kalendarz lublinian :)

Zapisy

Podobnie jak w poprzednich edycjach macie możliwość zapisania się na każdy bieg oddzielnie, a także na cały cykl z góry. Karnet można wykupić najpóźniej 3 dni przed drugim biegiem i kosztuje 60 zł. Pojedynczy bieg to koszt 15 zł – w przypadku płatności przez internet lub 20 zł – jeśli płacicie w dniu zawodów.

W przypadku biegów CITY TRAIL Junior CITY TRAIL rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun, wybierając na swoim koncie opcję "DODAJ DZIECKO", a następnie wybierając poszczególne biegi. Do biegów będzie można zapisywać się także w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa będzie nadal symboliczna i w tym sezonie będzie wynosić 2 zł, uiszczane w dniu zawodów, z których 1 zł będzie pokrywał koszty organizacyjne, a druga złotówka będzie przeznaczana na cele charytatywne. W każdej kolejce zawodów będziemy mieć inny cel :) Aktualnie zbieramy dla 3-letniej  Tosi z Nakła (historia dziewczynki i więcej o zbiórce -->kliknij). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wrzucić do skarbonki więcej niż 2 zł – cała nadwyżka będzie przekazana dla dzieci :)

Nowością są karnety dla dzieci – można zapisać dziecko na cały cykl z góry – wtedy opłata za 6 biegów to 10 zł, które wpłaca się za pomocą elektronicznego systemu DotPay.W przypadku opłat za karnet, również połowa – 5 zł będzie kierowana do dzieciaków. Ze względu na ograniczenia systemu płatności elektronicznych kwota wpłacona za karnet nie może być inna niż 10 zł, więc jeśli ktoś chciałby wesprzeć dzieciaki wyższą sumą, będzie mógł to zrobić w biurze zawodów. Więcej o cyklu CITY TRAIL Junior przeczytacie TUTAJ.

Elektroniczne zapisy do sobotniego biegu w Lublinie zamykamy w środę, 23 września o godz. 23:59.

Trasa

Edycja 2015/2016 będzie już trzecią w Lublinie i po raz trzeci wspieraną przez Miasto Lublin. W poprzednich latach zawody odbywały się w Lesie Dąbrowa, w tym sezonie trasa została przeniesiona na ścieżki nad Zalewem Zemborzyckim – ze startem i metą przy Kempingu Dąbrowa. Trasę mieliście okazję poznać podczas letniej edycji – CITY TRAIL onTour. Zachęcamy do zerknięcia na MAPĘ biegu.

Plan minutowy

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan na sobotę:

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking;
09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
9:50 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:10 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10:45 – wspólna rozgrzewka;
11:00 – start biegu głównego Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden (5km);
ok. godz. 11:15 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
11:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Biuro zawodów, w którym będziecie mogli odebrać pakiety startowe będzie funkcjonować przez dwa dni – w piątek w SklepieBiegacza.pl (Galeria Gala, ul. Fabryczna 2) w godz. 12:00-19:00 oraz w sobotę – już nad zalewem (okolice startu i mety biegu). Czas pracy sobotniego biura – 8:30-10:30. Odbiór pakietu startowego w imieniu innej osoby będzie możliwy tylko dzień przed biegiem i po okazaniu OŚWIADCZENIA, któtego wzór jest do pobrania TUTAJ.

Rozgrzewkę przed biegiem poprowadzi instruktor klubu Centrum Sportu Akademos. Z kolei w sobotni wieczór na wydarzeniu dotyczącym pierwszego biegu w Lublinie odbędzie się konkurs z wejściówkami do Akademosa :)

Po zawodach każdy będzie mógł posilić się w bufecie, gdzie będą czekać woda, izotonik, herbata, słodki poczęstunek oraz przekąska w postaci wafli ryżowych. Nowością będą masaże na mecie.

Terminy kolejnych biegów w Lublinie to: 28 listopada, 19 grudnia, 23 stycznia, 20 lutego i 19 marca. Przypomnijmy, że rywalizację w sezonie 2014/2015 wygrali Artur Kern i Joanna Wasilewska.

Do zobaczenia!