Aktualności

Rekordowa Monika Kaczmarek

- To był świetny dzień na ustanowienie rekordu. Lekki chłodek - ale ja lubię taką temperaturę, podłoże twarde, nie było ślisko – to słowa zwyciężczyni piątego biegu w Łodzi, która naszą 5-kilometrową trasę w Parku Baden-Powella pokonała w czasie 17:37. W rywalizacji mężczyzn zwycięstwo odniósł Adam Włodarczyk.

Adam Włodarczyk uzyskał dzisiaj czas 16:21. Drugie miejsce wywalczył Jarosław Omakowski (16:35), a trzeci był Łukasz Wojnicki (16:39). W klasyfikacji generalnej cyklu najbliższy zwycięstwa jest Wojciech Sowik, który dzisiaj nie startował, ale ma na koncie trzy wygrane biegi i jedno drugie miejsce. Szanse na wygraną ma nadal dzisiejszy triumfator – Adam Włodarczyk. Warunek to zwycięstwo w marcowym biegu, z czasem lepszym niż osiągnął w trwającej edycji Wojciech Sowik podczas najszybszego biegu.

Jak już wspomnieliśmy wśród kobiet czwarte zwycięstwo w sezonie odniosła Monika Kaczmarek, która poprawiła swój własny rekord trasy (17:37). Drugie miejsce zajęła Zuzanna Mokros (18:09), a trzecie – Magdalena Pierzchała (19:33). W klasyfikacji generalnej pewna wygranej jest Monika Kaczmarek.

Zawody odbyły się w karnawałowym klimacie. - Dziś biegało się - jak zawsze - bardzo dobrze, przede wszystkim ze względu na atmosferę i profesjonalne przygotowanie trasy – mówił na mecie Piotr Masierek. - Staram się w każdej edycji karnawałowego biegu wystąpić w przebraniu, żeby nie tylko biegać i czerpać z tego radość, ale także dać kibicom i innym biegaczom powód do uśmiechu.

Bieg ukończyło 345 osób. W zawodach CITY TRAIL Junior uczestniczyło 114 młodych sportowców. Kolejne – szóste już zawody są zaplanowane na 11 marca. Uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań odbędzie się 27 marca w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Tego dnia zawodnicy odbiorą pamiątkowe medale (aby je wywalczyć należy pobiec co najmniej 4 razy w edycji) oraz nagrody.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lokalnym współorganizatorem biegów jest firma InesSport.