Aktualności

W niedzielę zapraszamy do Łodzi

W niedzielę zapraszamy do Łodzi

Czwarty bieg w naszej łódzkiej lokalizacji już 8 stycznia. Czy słynny podbieg (naszym zdaniem wcale nie taki straszny) będzie ośnieżony? Którzy z czołowych zawodników okażą się najlepsi? Przekonamy się już za kilka dni! Elektroniczne zapisy zamykamy w środę, 4 stycznia, o godz. 23:59. Jeśli ukończyliście dotąd tylko jeden bieg, nie macie już możliwości „odpuszczania”, by zostać sklasyfikowanym. Czy to oznacza pełną mobilizację? ;)

Jeśli mowa o czwartym biegu, to pewnie domyślacie się, że osoby, które dotąd nie wystartowały ani razu, nie mają już szans na dołączenie do rywalizacji, bowiem w klasyfikacji liczą się cztery biegi w jednym mieście, a do końca edycji pozostały już tylko po trzy imprezy. Nie oznacza to, że nie ma już szans na pamiątkowy medal – ten można otrzymać za ukończenie co najmniej czterech biegów – ale nie trzeba startować w jednym mieście!

Podróżowanie między naszymi lokalizacjami to nie tylko okazja do zdobycia medalu dla osób, którym nie udało się dotąd wystartować w naszych zawodach, a chcą dołączyć do cyklu, ale także szansa na poznanie naszych tras - a każda jest zupełnie inna! Świetnym przykładem takiego biegowego zwiedzania jest Pan Andrzej Starzec z Trójmiasta, który w poprzedniej edycji wystartował aż w 21 biegach! Był w każdej lokalizacji CITY TRAIL, a w trzech – Trójmieście, Poznaniu i Bydgoszczy został sklasyfikowany!

Zapisy do niedzielnych zawodów

Do niedzielnych zawodów można zapisywać się przez naszą stronę internetową do końca dnia w środę, 4 stycznia. Opłata startowa to 17,5 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci. Jeśli ktoś nie zdąży zarejestrować się elektronicznie, może to zrobić w dniu imprezy w biurze zawodów. Wtedy opłata startowa to 25 zł. Koszt startu dla dzieci pozostaje bez zmian – to 5 zł. Pamiętajcie, że dokładnie połowa każdej opłaty wpisowej CITY TRAIL Junior jest przekazywana na cele charytatywne. W czwartej kolejce będziemy zbierać środki dla 4-letniego Łukasza Trupkiewicza z Oławy.

Trasa w Parku Baden-Powella

Biegi CITY TRAIL w Łodzi odbywają się na 5-kilometrowej pętli poprowadzonej ścieżkami parków: Baden-Powella oraz 3 Maja. Start i meta są zlokalizowane na terenie tego pierwszego – w pobliżu Motodromu. W biegach w terenie dużą rolę odgrywa pogoda – jeśli akurat pada deszcz, na trasie można spodziewać się błota. Jeśli spadnie śnieg – trzeba włożyć w bieg więcej wysiłku, bo dodatkowym utrudnieniem jest warstwa białego puchu lub śliska nawierzchnia. I to jest właśnie największa zaleta biegów przełajowych – nawet jeśli zawody są rozgrywane na tej samej trasie przez całą edycję – tak jak w przypadku CITY TRAIL – każda impreza jest inna, bo warunki dyktuje natura. Nie ma mowy o nudzie!

Dzieciaki startują na odpowiednio krótszych dystansach – od 300m (kategorie D0 i D1 – do 7 lat), 600m (kategoria D2 – 8-9 lat), 1km – (kategoria D3 – 10-12 lat), po 2km (kategoria D4 – 13-15 lat).

Biuro zawodów

Chipy i numery startowe będą do odbioru przez dwa dni. Tradycyjnie dzień przed zawodami (sobota, 7 stycznia) zapraszamy Was do SklepuBiegacza.pl (ul. Żeromskiego 74) w godz. 10-15. Pamiętajcie, że aby odebrać pakiet za innego biegacza musicie mieć ze sobą upoważnienie.

SklepBiegacza.pl przygotował dla Was specjalną promocję na dzień odbioru pakietu. Wszystkie nieprzecenione: czapki, chusty wielofunkcyjne i rękawiczki będziecie mogli kupić z 20% rabatem! Dodatkowo nadal obowiązuje nasza stała promocja: minus 17,5 zł przy zakupach powyżej 80 zł!

dniu zawodów do biura zapraszamy jak zawsze od 8:30 do 10:30. Namiot biura zawodów będzie zlokalizowany na polanie w okolicy mety biegu.

Plan imprezy

Biegowe miasteczko ruszy o godz. 8:30 – w Paru Baden-Powella. Od godz. 9:30 będą odbywać się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11:00 wystartują dorośli. Przewidywany czas zwycięzcy to 15-16 minut. Ostatni zawodnicy docierają do mety w okolicy 45-tej minuty biegu, ale pamiętajcie – w naszych zawodach nie ma limitu czasu, dlatego naprawdę każdy może wystartować - nawet jeśli nie jest jeszcze w stanie pokonać pełnych 5 kilometrów bez zatrzymania! U nas nikt nie zostaje pominięty – czekamy aż wszyscy dotrą do mety, by przywitać ostatniego zawodnika brawami i poczęstować gorącą herbatą oraz słodką przekąską.

Jest Was coraz więcej!

Nasz cykl odnotowuje w trwającym sezonie znaczące wzrosty frekwencji – również w Łodzi. W trzech pierwszych imprezach edycji 2016/2017 wzięło udział łącznie 1379 dorosłych i 497 dzieci. W październiku frekwencja wyniosła 472 dorosłych i 181 uczestników CITY TRAIL Junior, w listopadzie odpowiednio 483 i 184, a w grudniu – 424 i 132. W rekordowych zawodach poprzedniej edycji pobiegło 356 dorosłych. Przyrost frekwencji w biegu głównym (porównując najlepszy bieg poprzedniej edycji z najliczniejszymi zawodami tego sezonu) wynosi zatem ponad 35 procent. Z kolei w biegach dziecięco-młodzieżowych najliczniejsze zawody przyciągnęły w poprzedniej edycji 95 uczestników - wzrost frekwencji to blisko 94 procent!

Najszybsi w sezonie

W dotychczas rozegranych imprezach dwa razy triumfował Wojciech Sowik, a raz najlepszy był Tomasz Osmulski (najlepszy w poprzednim sezonie). W rywalizacji pań dwa zwycięstwa ma na koncie Zuzanna Mokros, a jedno triumfatorka klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Łodzi w dwóch poprzednich sezonach – Monika Kaczmarek.

Nie możesz biegać? Pomóż nam w organizacji!

Jesteśmy grupą kilkunastu osób, które od kilku lat jesienne i zimowe weekendy spędzają na zawodach. Mimo, że CITY TRAIL to aktualnie całkiem spore przedsięwzięcie, trzon naszej ekipy dobrze się zna i - co tu dużo mówić – lubi. Nie wyobrażamy sobie, że atmosfera w naszym zespole jest kiepska. Mając na uwadze ciągły rozwój potrzebujemy wsparcia. Być może właśnie Twojego wsparcia. Chcesz przekonać się, jak wygląda organizacja CITY TRAIL "od kuchni"? Zachęcamy do przeczytania krótkiego tekstu na ten temat :) 

fot. Sebastian Nowakowski