Aktualności

"Przebierany" bieg w Łodzi

"Przebierany" bieg w Łodzi

To już tradycja, że lutowy bieg w Łodzi odbywa się pod znakiem karnawałowych przebrań. Tak było i dziś. Najlepsze pomysły zostały nagrodzone, a także - uchwycone przez Piotrka Dymusa, który tym razem fotografował naszych łódzkich biegaczy. Najszybszymi zawodnikami byli Monika Kaczmarek i Błażej Skowroński.

Monika Kaczmarek wygrała dziś po raz czwarty w edycji, tym samym zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Jej dzisiejszy wynik to 17:35. Monika startuje w przełajowym cyklu w Łodzi od kilku edycji i co roku nie ma sobie równych. – Zawsze walczę ze sobą, o swój czas, poza tym są mocni zawodnicy i można się z nimi po ścigać – podkreśla Monika. – W bieżącej edycji na pewno mieliśmy lepsze warunki atmosferyczne. Trasa się nie zmieniła, podbieg, jaki mamy do pokonania też nie, więc można powiedzieć, że ta edycja była porównywalna do poprzedniej – dodała.

Drugie miejsce zajęła dziś Zuzanna Mokros (18:40), a trzecie – Dominika Wiecha (21:12). W klasyfikacji generalnej (poza pierwszym miejscem, które wywalczyła Monika Kaczmarek) nadal jest sporo niewiadomych. Druga dziś Zuzanna Mokros startowała trzy razy, więc żeby mogła zostać sklasyfikowaną i walczyć o podium musi pobiec w kolejnym biegu. Również trzy starty na koncie i identyczną liczbę punktów ma Sylwia Ślęzak. Patrząc na wyniki tych zawodniczek można ocenić, że jeśli wystartują w marcu rywalizacja o podium rozegra się między nimi.

W rywalizacji mężczyzn zwycięstwo odniósł Błażej Skowroński z wynikiem 16:01. Drugie miejsce zajął Grzegorz Petrusiewicz - 16:12, a trzecie Tomasz Owczarek – 16:28.

W "generalce" prowadzi nieobecny dzisiaj Tomasz Osmulski. Drugi jest Grzegorz Petrusiewicz, a trzeci Błażej Skowroński, którzy zgromadzili identyczną liczbę punktów, więc podział miejsc odbędzie się na ostatnim biegu.

Wśród startujących w dzisiejszych zawodach było sporo osób w przebraniach, które w ten sposób postanowiły pożegnać się z karnawałem. – Dziś są Walentynki, chcieliśmy je spędzić aktywnie. Wybraliśmy się na CITY TRAIL, żeby przebiec razem 5km. Sprzyjająca pogoda, sporo znajomych i przebranych biegaczy - było naprawdę fajnie. Rzadko razem startujemy, więc to dodatkowy plus – mówiła na mecie jedna z zawodniczek – Natalia, która startowała ze swoim chłopakiem Patrykiem. 

Linię mety minęło dzisiaj 305 biegaczy i kilkudziesięciu młodych sportowców startujących w CITY TRAIL Junior.

Szósty – ostatni w sezonie 2015/2016 bieg w Łodzi odbędzie się 6 marca. Natomiast 17 marca zapraszamy na ceremonię zakończenia cyklu, która będzie okazją do wręczenia nagród dla najlepszych zawodników oraz medali dla wszystkich, którzy ukończą minimum 4 biegi. Gala rozpocznie się o godz. 18:30. Miejsce - Hala Parkowa w Parku 3 Maja.

Przypominamy, że jeszcze dziś na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź odbędzie się konkurs, w którym Evergym Fitness&More.

fot. Piotr Dymus