Aktualności

Ponad 500 osób w Katowicach!

Ponad 500 osób w Katowicach!

W niedzielnych zawodach na katowickim na Giszowcu linię mety minęło 507 osób. Tym samym Katowice są trzecim miastem w historii cyklu, w którym wystartowało ponad pół tysiąca biegaczy :)

Zwycięzcą został debiutujący w cyklu Damian Pasek. Jego wynik to 16:16. Damian to zawodnik wywodzący się z bieżni. Startował na dystansach od 800 do 5000 metrów. Jego rekord życiowy na 5000 metrów to 14:36:84. –  Odkąd przestałem startować na bieżni, biegałem „w kratkę”. Potem miałem półroczną przerwę w bieganiu, treningi wznowiłem 6 miesięcy temu, a od dwóch trenuję mocniej.  Na pewno mam jeszcze spore rezerwy – podkreśla Damian, który w planie na najbliższy sezon ma starty uliczne głównie na 5 i 10 km.

Jako drugi na mecie pojawił się zwycięzca poprzedniej edycji cyklu – Tomasz Kawik (KS Cracovia 1906) – 16:36. – Wracam do biegania po kontuzji stawu skokowego, dopiero od tygodnia rozpocząłem mocne treningi. Na ten bieg taktyka była taka, by od początku narzucić mocne tempo, bo wiem, że Damian jest szybkim zawodnikiem i wiedziałem, że na finiszu będę miał kłopot z nim wygrać. Niestety sam tego tempa nie wytrzymałem – mówi Tomek.

Wśród kobiet po raz kolejny najlepiej spisała się Sandra Mikołajczyk (Intersport Team), która pokonała 5-kilometrową trasę w 19:36.

W ramach imprezy tradycyjnie odbyły się także zawody dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior - na dystansach od 300 m do 3 km. Młodzi sportowcy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych.

Każdy, kto chciałby włączyć się do rywalizacji lub otrzymać pamiątkowy medal na zakończenie cyklu, nadal ma na to szansę, bowiem w Katowicach odbędą się jeszcze 4 biegi CITY TRAIL (aby zostać sklasyfikowanym trzeba wystartować minimum 4 razy). Kolejne zawody są zaplanowane na pierwszą niedzielę 2015 roku – 4 stycznia. Terminy następnych: 1 lutego, 1 marca, 29 marca.

To jeszcze nie wszystko :) Mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania będą dwie książki Wydawnictwa Galaktyka. Szczegóły jeszcze dziś (o godz. 21) na wydarzeniu Grand Prix Katowice CITY TRAIL na facebooku.

WYNIKI biegu głównego znajdziecie TUTAJ