Aktualności

Wysoka frekwencja w Katowicach

Listopadowy bieg w Katowicach przyciągnął niemal 700 uczestników – 517 dorosłych i blisko 180 dzieci. To rekordowa frekwencja, choć biorąc pod uwagę tylko bieg główny, w poprzednich sezonach na katowickiej trasie na Giszowcu biegało już kilka-kilkanaście osób więcej. W dzisiejszych zawodach zwyciężyli Oliwier Mutwil i Sylwia Ślęzak.

Najszybszy z zawodników niedzielnego biegu – Oliwier Mutwil - uzyskał wynik 16:24. Drugie miejsce zajął Damian Drożdż (16:34), a trzeci był Piotr Pałka (16:37). Najlepsza z kobiet – Sylwia Ślęzak potrzebowała na pokonanie 5 -kilometrowej pętli 19 minut i 4 sekund. Drugie miejsce wywalczyła Barbara Żakowiecka-Hennion (20:07), a trzecią lokatę zajęła Agnieszka Gortel-Maciuk (20:19).

Nasz cykl to nie tylko możliwość sprawdzenia się na przełajowej trasie, ale także rywalizacja drużynowa. W Katowicach zgłoszonych jest blisko 40 zespołów. W końcowej klasyfikacji będą liczyć się te z nich, które będą miały co najmniej 4 sklasyfikowanych członków. Warunkiem udziału w rywalizacji zespołowej jest obecność w teamie minimum jednej kobiety. Zgłoszenia do "drużynówki" trwają tylko dzisiaj do końca dnia.

- Takie starty w drużynie to dla nas dodatkowa motywacja. Jesteśmy w tych zawodach jednością, liczymy na siebie nawzajem, będąc na trasie myślimy o tym, że walczymy nie tylko o cenne sekundy dla siebie, ale także o punkty dla zespołu. To dla nas pierwszy sezon z CITY TRAIL i na pewno damy z siebie wszystko – mówił po biegu Marcin Franek z zespołu Cieszynioki.

Kolejny bieg w Katowicach jest zaplanowany na 8 grudnia, a następne: 5 stycznia, 16 lutego, 15 marca. Zawody odbywają się na pętli poprowadzonej ścieżkami nad stawami Janina i Barbara (Giszowiec). Start, meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane w pobliżu ośrodka „Rybaczówka”.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.