Aktualności

Zacięta rywalizacja w Katowicach

Zacięta rywalizacja w Katowicach

W drugim biegu w Katowicach mieliśmy okazję oglądać bardzo ciekawą rywalizację Dawida Maliny i Szymona Topolnickiego. Zwycięzcą okazał się ten pierwszy, a wynik 15:39 jest zaledwie o 5 sekund wolniejszy od rekordu trasy. Wśród kobiet najlepszą okazała się Sylwia Ślęzak, która z kolei mogła pobiec zupełnie swobodnie, bowiem wygrała ze sporą przewagą.

Autorem rekordu naszej trasy na Giszowcu jest właśnie Dawid Malina. Dotąd wszystkie biegi, w których startował wygrywał bez najmniejszych problemów. Dzisiaj po raz pierwszy miał godnego rywala w postaci Szymona Topolnickiego – najlepszego w październikowym biegu, w którym Dawid nie brał udziału. – Bardzo się cieszę, że Szymon startuje. Będzie się z kim ściągać, a to zawsze ma wpływ na rezultat na mecie – podkreślił po biegu Dawid Malina. – Nie ukrywam, że dzisiaj to Szymon wziął na siebie ciężar prowadzenia biegu. Do połowy trasy biegliśmy we trójkę – ja, Szymon i Oliwier Mutwil, który ostatecznie dobiegł do mety jako czwarty. Przez kolejny kilometr biegliśmy we dwóch z Szymonem, ale to on na czele. Dalej wyszedłem na prowadzenie i po czwartym kilometrze zacząłem „odklejać się” od Szymona. Przewaga wypracowana na początku czwartego kilometra nie zmieniła się aż do mety, chociaż Szymon mocno naciskał i trzeba było mocno pracować. Wynik na mecie – 15:39 to tylko 5 sekund wolniej od rekordu trasy, a jestem dopiero 3 tygodnie po roztrenowaniu. Wprowadziłem mocny trening siłowy, a także dietę. Tyle nowych bodźców mogło dzisiaj „nie zagrać”, a tymczasem okazało się, że było bardzo fajne bieganie. Cieszę się też, że dzisiaj wystartowało aż 18 zawodników z drużyny „Inżynieria Biegania”, których trenuję, a pięciu z nas było w czołowej siódemce  – dodał multimedalista mistrzostw Polski, który obchodzi dzisiaj 27. urodziny.

Jako drugi linię mety minął wspomniany Szymon Topolnicki (15:40), a trzeci był Kamil Czapla (16:06).

Zwycięstwo wśród kobiet odniosła Sylwia Ślęzak. Jej czas to 18:44. Drugą lokatę wywalczyła dzisiaj Magdalena Pasek (19:11), a trzecia była Paulina Gaj (19:34).

Linię mety dzisiejszego biegu minęło 458 osób. W rywalizacji dziecięco-młodzieżowej uczestniczyło ponad 140 młodych sportowców.

Kolejne zawody odbędą się: 16 grudnia, 20 stycznia, 24 lutego i 17 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Wyniki biegu głównego