Aktualności

Dawid Malina nie do zatrzymania!

Takiej historii w naszym cyklu jeszcze nie było! Dawid Malina - najlepszy zawodnik cyklu w Katowicach wystartował w ostatnim biegu w... ortezie! Powód? Zapalenie stawu skokowego. Mimo przeciwności zwyciężył w niedzielnej rywalizacji i zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej! Wśród pań wygrała tym razem Katarzyna Golba.

Miałem wątpliwości, czy dzisiaj wystartuję, ponieważ jeszcze w piątek nie mogłem chodzić, wczoraj rano udało mi się zorganizować ortezę, zrobiłem z 200 m marszu i postanowiłem, że jeśli dzisiaj nie będę mógł zrobić rozgrzewki to nie wystartuję. Dzisiaj z bólem, ale przetruchtałem i uznałem, że ruszę na trasę. Podczas biegu nie czułem bólu, dopiero na mecie się pojawił. Bardzo zależało mi, by pobiec w tym ostatnim biegu CITY TRAIL, bo od tego zależało moje zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Bieg kontrolowałem od startu, dopiero na 600 m przed metą ruszyłem mocniej, by zapewnić sobie wygraną – podkreślił na mecie Dawid Malina. – Mój główny cel na sezon to bieg na 10 000 m podczas mistrzostw Polski w Łomży. Przełajowe mistrzostwa kraju, które też miały być ważnym startem stoją teraz pod znakiem zapytania, bo zostały tylko 2 tygodnie.

Czas Dawida Maliny to tym razem 16:25. Najlepsza zawodniczka szóstego biegu - Katarzyna Golba, która ukończyła rywalizację w klasyfikacji generalnej na czwartym miejscu pokonała 5-kilometrową trasę na Giszowcu w czasie 18:54. Triumfatorką cyklu została nieobecna tym razem Sylwia Ślęzak.

Linię mety niedzielnego biegu minęło 334 dorosłych, w CITY TRAIL Junior wystartowało 85 młodych adeptów biegania. Warto wspomnieć, że dzisiejszy poranek był bardzo mroźny, w momencie rozpoczęcia pracy biura zawodów temperatura sięgała 15 stopni poniżej zera, dopiero w granicach godziny 10 temperatura wzrosła o kilka stopni, by na czas biegu głównego osiągnąć wartość trzech kresek poniżej zera.

W naszych leśnych „piątkach” wzięło udział łącznie blisko 3000 zawodników - 2365 dorosłych oraz 615 dzieci, a to oznacza, że co miesiąc nad stawami Janina i Barbara biegało średnio 497 uczestników – 394 dorosłych i 103 dzieci. Najwyższą frekwencję w biegu głównym odnotowaliśmy w styczniu – 450 osób, natomiast wśród dzieci największym zainteresowaniem cieszył się bieg listopadowy – 134 uczestników.

Uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań odbędzie się 28 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Tego dnia zawodnicy odbiorą pamiątkowe medale (aby je wywalczyć należało pobiec co najmniej 4 razy w edycji), a najszybsi biegacze - zasłużone nagrody.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.