Aktualności

Katowice o włos od rekordu frekwencji

Katowice o włos od rekordu frekwencji

Linię mety niedzielnego biegu w Katowicach minęło 527 osób. To drugi wynik w trzyletniej historii naszego cyklu nad stawami Janina i Barbara. Najliczniejsze zawody odbyły się w styczniu 2015 roku. Ukończyło je 537 biegaczy. 

Zwycięzcą dzisiejszego biegu został najlepszy również przed miesiącem - Wojciech Czernek. Jego czas to tym razem 16:30. Drugie miejsce zajął Mateusz Włostowski (16:31), a trzeci był Damian Pasek (16:34).

Wojciech Czernek to wicemistrz Polski juniorów w biegu na 3000m z przeszkodami z 2011 roku. Po przekroczeniu mety dzisiejszych zawodów Wojtek powiedział: - Od początku starałem się kontrolować sytuację z dalszej pozycji, nie dopuszczając jednak do zbyt dużej straty do lidera. Starałem się pokonać pierwsze 2km najmniejszym kosztem energetycznym, ze względu na to, że stanowią one najtrudniejszy odcinek trasy. Tak też zrobiłem i zachowałam rezerwy na finisz. Jak się okazało był bardzo skuteczny. Udało mi się oderwać od rywala na ostatnich 200m. Zdecydowanie trudniejszą walkę stoczyłem z Tomkiem Kawikiem na biegu numer 1, który odbył się w październiku. Obecnie nie mam jeszcze sprecyzowanych planów na sezon 2017. Na pewno będę starał się walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej CITY TRAIL.

Najlepszą zawodniczką okazała się czterokrotna mistrzyni Polski w półmaratonie - Agnieszka Gortel-Maciuk, która na pokonanie 5-kilometrowej trasy potrzebowała 17:57. Ponad minutę później – w czasie 18:59 – linię mety przekroczyła najlepsza zawodniczka poprzedniej edycji CITY TRAIL w Katowicach – Katarzyna Golba. Trzecie miejsce wywalczyła Karolina Janko (20:56).

Zwyciężczyni dzisiejszego biegu podkreśliła na mecie, że przełajowy start na naszej trasie traktuje jako dobry trening. - Zdążyłam wypocząć po triumfie w Poznań Maratonie. Dzisiejszy start traktowałam jako element procesu treningowego. W okresie jesienno-zimowym trasa CITY TRAIL w Katowicach stanowi świetną bazę do mocnego, crossowego przetarcia. W ten właśnie sposób podeszłam do dzisiejszej rywalizacji. Chciałam przebiec 5km na zmęczeniu, nie oszczędzając się. Skupiłam się na własnym tempie. Szczerze mówiąc nawet nie kontrolowałam poczynań rywalek. Okazało się jednak ze moje tempo wystarczyło do pewnego zwycięstwa.

Tradycyjnie zanim na trasę ruszyli dorośli, rozegrane zostały zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Wzięło w nich udział 90 uczestników.

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ.

Kolejne biegi w Katowicach odbędą się: 18 grudnia 2016, 29 stycznia 2017, 26 lutego 2017, 19 marca 2017. Aby zostać sklasyfikowanym należy pobiec minimum 4 razy. 

A jeszcze dzisiaj na wydarzeniu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Katowice odbędzie się konkurs z pakietem startowym na jedną z naszych Imprez Partnerskich do wygrania.

fot. Michał Skalski