Aktualności

W niedzielę zapraszamy do Katowic

W niedzielę zapraszamy do Katowic

Drugi bieg na katowickiej trasie już w najbliższą niedzielę. Podczas inauguracji towarzyszył nam intensywny deszcz, a mimo to na linii mety zameldowało się blisko 500 osób! Jak będzie tym razem? Przekonamy się za kilka dni, tymczasem przypominamy, że elektroniczne zapisy zamykamy już dzisiaj, 9 listopada – minutę przed północą.

Opłaty startowe

Koszt pojedynczego startu przy zapisie przez internet to 17,5zł. Jeśli zapisujecie się w dniu biegu opłata wzrasta do 25zł. W CITY TRAIL Junior wpisowe za jeden bieg to zawsze 5zł. Cały czas możecie zapłacić za karnet (aktualnie 5 biegów), w ramach którego w kwocie 80zł otrzymacie dodatkowo koszulkę marki Salomon. Karnety dla dzieci kosztują 20zł. Koszulki można zamówić dodatkowo i ich koszt to 25zł.

Połowa każdej opłaty startowej w CITY TRAIL Junior jest przekazywana na cele charytatywne. W drugiej serii biegów zbieramy dla małej Marty, o której więcej dowiecie się TUTAJ

Biuro zawodów

Numery startowe i chipy możecie odebrać w sobotę w SklepieBiegacza.pl (ul. Kościuszki 62), w godz. 10-15 oraz w niedzielę, w ośrodku Rybaczówka - w okolicy mety biegu, w godz. 8:30-10:30. Dodatkowe gadżety – koszulki i chusty będą do odbioru tylko w niedzielę.

Odbierając pakiet w sklepie otrzymacie rabat na odzież: przy zakupie 1 sztuki odzieży - 20%, przy zakupie 2 sztuk odzieży - 25%, przy zakupie 3 sztuk odzieży i więcej - 30%. Oferta obowiązuje tylko w dniu odbioru pakietu i nie łączy się z innymi promocjami. Niezmiennie macie również możliwość skorzystać z bonusu w wysokości wpisowego za pojedynczy bieg – 17,5zł przy zakupach za 80zł.

Odbiór pakietu startowego w imieniu innej osoby będzie możliwy tylko dzień przed biegiem i po okazaniu OŚWIADCZENIA, którego wzór jest do pobrania TUTAJ. W dniu zawodów każdy będzie musiał zgłosić się do biura osobiście.

Trasa

Trasa w Katowicach jest urozmaicona i pięknie położona. Czeka Was kilka niewielkich wzniesień, dzięki którym satysfakcja z pokonania dystansu jest znacznie większa! Start jest oddalony od mety ok. 200m. Pętla jest oznaczona co kilometr. 

Plan minutowy

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan na niedzielę (harmonogram dotyczy wszystkich biegów CITY TRAIL):

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco-młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking;
9:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
9:50 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:10 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

11:00 – start biegu głównego Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden (5km);
ok. godz. 11:15 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
11:45 – przewidywany czas ostatniego zawodnika na mecie biegu (nie ma limitu czasu).

Parkingi

Listy startowe wskazują, że drugi bieg przyniesie rekordową frekwencję, dlatego apelujemy o przyjeżdżanie do biura odpowiednio wcześniej, tak aby spokojnie zaparkować  przy ul. Karolinki (w pobliżu KWK Stasznic, ok. 400m od biura zawodów). Nie będzie możliwości dojazdu bezpośrednio pod biuro.

Po biegu

Mimo, że to tylko 5km, jak po każdym wysiłku warto uzupełnić starty energetyczne :) Po dotarciu na metę zapraszamy Was do bufetu, w którym będziecie mogli posilić się napojem węglowodanowym od Etixx-a oraz waflami Good Food o smaku karmelowym. Nie zabraknie oczywiście gorącej herbaty.

A wieczorem zachęcamy do śledzenia naszego facebook’owego wydarzenia, gdzie zorganizujemy konkurs, w którym nagrodami będą pakiety na nasze Imprezy Partnerskie.

CITY TRAIL Junior

Podczas każdego biegu CITY TRAIL swoje zawody mają dzieci i młodzież. Zawodnicy startujący w CITY TRAIL Junior są podzieleni na 5 kategorii wiekowych:

  • D0 – do 5 lat (2016 - 2011) - dystans ok. 300 m – zbiórka o godz. 9:30,
  • D1 – 6 – 7 lat (2010 - 2009) – dystans ok. 300 m – zbiórka o godz. 9:30,
  • D2 – 8 – 9 lat (2008 - 2007) – dystans ok. 600 m – zbiórka o godz. 9:50,
  • D3 – 10 – 12 lat (2006 - 2004) – dystans ok. 1 km – zbiórka o godz. 10:10,
  • D4 – 13 – 15 lat (2003 - 2001) – dystans ok. 2 km – zbiórka o godz. 10:10.

Zbiórki do wszystkich biegów dla dzieci i młodzieży odbywają się zawsze przy bramie mety. Zawodnicy startujący w kat. D0, D1 i D2 biegają na ścieżce wzdłuż stawu Janina. Poniżej zamieszczamy mapę tras kat. D3 i D4.

Kalendarz biegów

Niedzielny bieg będzie dopiero drugim w edycji. Terminy kolejnych to:

18 grudnia 2016

29 stycznia 2017

26 lutego 2017

19 marca 2017

Podsumowanie edycji z wręczeniem pamiątkowych medali dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 biegi oraz nagród dla najlepszych zawodników odbędzie się w ciągu kilku tygodni od zakończenia części sportowej naszego cyklu.

Treningi

Wspólnie ze Sklepami Partnerskimi organizujemy dla Was treningi. Za nami już dwa treningi poprowadzone przez SklepBiegacza.pl. Kolejny odbędzie się w czwartek, 8 grudnia, o godz. 19:00. Zbiórka w SklepieBiegacza.pl (ul. Kościuszki 62). Temat przewodni to skipy. Poniżej zamieszczamy plan naszych wszystkich treningów.

Przydatne linki

Na koniec podsuwamy kilka linków do treści, które mogą Was zainteresować:

Regulamin biegu głównego

Regulamin CITY TRAIL Junior

FAQ

Konkurs „Biegaj w CITY TRAIL i wygrywaj!”

Limitowane chusty CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Zgłoszenia do klasyfikacji drużynowej

Koszulki

Do zobaczenia!