Aktualności

Gorzów Wielkopolski w wiosennych warunkach

Gorzów Wielkopolski w wiosennych warunkach

W 5. zawodach w Gorzowie 1. na mecie zameldował się Piotr Misjan (19:02). Wśród pań najszybsza po raz 3. była Agnieszka Stachowiak, która ustanowiła nowy rekord gorzowskiej trasy (20:51).

Mimo, że Rafał Misjan jest jednym z czołowych zawodników cyklu, nie ma szans na wygraną z nieobecnym w niedzielę liderem – Piotrem Muchą, który w swoich 4. startach 2 razy wygrywał i 2 razy zajmował 2. miejsce. Piotr Misjan ma za to realne szanse zająć 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Również Agnieszka Stachowiak – mimo, że osiąga zdecydowanie najlepsze wyniki, może nie zostać zwyciężczynią cyklu, bowiem startowała jak dotąd tylko w 3. biegach, więc aby zostać sklasyfikowaną musi wziąć udział w ostatnich zawodach, a jak się dowiedzieliśmy planuje biegać w przełajowych mistrzostwach Polski, które odbędą się tego samego dnia. Oznacza to, że drzwi do wygranej otwierają się zawodniczkom, które finiszowały za plecami Agnieszki – Barbarze Pochranowicz (która jednak również ma tylko 3 starty na koncie), Annie Laseckiej oraz Magdalenie Błażków.

Swoje zawody mieli także młodsi biegacze, dla których organizujemy cykl „Dzieciaki zBiegiemNatury”.

Ostatni bieg cyklu Grand Prix zBiegiemNatury w Gorzowie odbędzie się 23. marca. Po zakończeniu części sportowej edycji 2013/2014 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród oraz medali dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 z 6. biegów. Ceremonia zakończenia odbędzie się w ciągu 3. tygodni od ostatniego biegu. O jej szczegółach poinformujemy na naszej stronie przed rozpoczęciem 6. kolejki zawodów.