Aktualności

Ostatnie biegi w Bydgoszczy i Gorzowie Wielkopolskim

Ostatnie biegi w Bydgoszczy i Gorzowie Wielkopolskim

W niedzielę (23.03) odbędą się ostatnie zawody z cyklu Grand Prix zBiegiemNatury w Bydgoszczy i Gorzowie Wielkopolskim. Internetowe zapisy kończą się w czwartek (20.03).

Po tym terminie będzie można zapisać się do biegu w biurze zawodów. W Bydgoszczy będzie ono otwarte już w sobotę w godz. 10:00-16:00 w SklepieBiegacza.pl przy ulicy Gdańskiej 140. Zarówno w Bydgoszczy, jak i Gorzowie biuro będzie działać w dniu biegu w godz. 8:30-10:30. Lokalizacje bez zmian – w Bydgoszczy zapraszamy do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”, a w Gorzowie Wielkopolskim do ośrodka „Słowianka”. Osoby, które chciałyby odebrać pakiet startowy innego zawodnika muszą mieć ze sobą UPOWAŻNIENIE.

Najlepszym zawodnikiem w Bydgoszczy jest Bartosz Kotłowski, który wygrał 3 biegi. Zawodnik LKS Ostromecko musi wystartować w niedzielę, aby zostać sklasyfikowanym, bowiem do tego potrzebne są minimum 4 biegi. Tuż za plecami Bartosza są Krzysztof Gosiewski i Kamil Sieracki. Rywalizacja wśród pań w Bydgoszczy jest już rozstrzygnięta. W „generalce” zwycięży Daria Maik – najlepsza podczas 3 biegów i raz 2 na mecie.

Wśród panów w Gorzowie zwycięstwo zapewnił już sobie Piotr Mucha. Zupełnie inaczej wygląda rywalizacja wśród pań. Zdecydowanie najszybsza na gorzowskiej trasie – Agnieszka Stachowiak nie będzie sklasyfikowana, bowiem opuściła aż 3 biegi. O zwycięstwo w klasyfikacji generalnej będą walczyć najprawdopodobniej Anna Lasecka, Magdalena Błażków, Lucyna Poznańska i Aleksandra Kazubowska.

Podczas obu imprez odbędą się także biegi dzieci i młodzieży pod hasłem „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Partnerami cyklu są firma Amway Polska i marka NUTRILITE™. Zapisy do biegów dla dzieci będą odbywać się tylko w dniu biegu w biurze zaodów.

Plan minutowy zawodów w Bydgoszczy i Gorzowie:

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco-młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking;

09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;

09:45 – start biegu dzieci kategoria D2;

10:00 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10:30 – wspólna rozgrzewka;

11:00 – start biegu głównego Grand Prix zBiegiemNatury;

ok. godz. 11:16 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;

11:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Niedzielne zawody nie są pożegnaniem z cyklem. Oficjalna ceremonia zakończenia w każdym z miast odbędzie się w innym terminie, o którym poinformujemy podczas biegów.