Aktualności

Świetny wynik wśród kobiet w Bydgoszczy

Świetny wynik wśród kobiet w Bydgoszczy

Pod nieobecność prowadzącego w cyklu Grand Prix Bydgoszcz zBiegiemNatury Batosza Kotłowskiego oraz rekordzisty trasy Krzysztofa Gosiewskiego, najlepszy podczas niedzielnych zawodów w Myślęcinku okazał się zwycięzca poprzedniej edycji - Kamil Sieracki (15:16). Aż strach pomyśleć, co może się wydarzyć, jeśli w ostatnim biegu wystartują wszyscy trzej...  Ale dziś wielkie gratulacje należą się Aleksandrze Brzezińskiej - trenerce zBiegiemNatury, która wygrała wśród pań, osiągając na 5-kilometrowej trasie fantastyczny wynik 17:21!

Ola to młodzieżowa mistrzyni Polski w biegu przełajowym na 4 km z ubiegłego roku, a więc jej zwycięstwo nikogo nie zdziwiło. Zaskoczeniem może być za to wiadomość, że Ola dopiero zaczyna okres przygotowawczy do sezonu. – Miałam dość ciężką sesję na studiach, dlatego ostatnio biegałam mniej, nie wykonując sztywnego planu treningowego – powiedziała po biegu Ola.

Dobre warunki sprzyjały osiąganiu zadowalających wyników, co potwierdza nie tylko rezultat Oli, ale również jeden z uczestników niedzielnego biegu. – Wszystko sprzyjało szybkiemu bieganiu. Mogę mówić o dzisiejszych zawodach tylko dobrze, bo efekt – życiówka na 5 km – bardzo mnie cieszy – podkreślił pan Janusz, który systematycznie uczestniczy nie tylko w zawodach zBiegiemNatury, ale także w spotkaniach, które prowadzą wspomniana Ola i Michał Brzezińscy (w każdą niedzielę o godz. 10:00, zbiórka przy skrzyżowaniu ulic Hipicznej i Rekreacyjnej w Myślęcinku).

W niedzielę w Bydgoszczy startowali także młodsi biegacze, dla których organizowany jest cykl „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Cieszy nie tylko rosnąca liczba młodszych zawodników, ale także fakt, że podczas naszych leśnych zawodów mają szansę wykluć się prawdziwe talenty! Dowód – zwycięzca biegu kategorii D1, w której startują 6 i 7-latkowie osiągnął dziś czas 59 sekund na dystansie 300 metrów!

Ostatni bieg na trasie przebiegającej częściowo przez teren Lasów Państwowych w Bydgoszczy odbędzie się 23. marca. A jeszcze dziś zachęcamy do śledzenia wydarzenia  Grand Prix Bydgoszcz zBiegiemNatury na Facebooku, gdzie odbędzie konkurs organizowany wspólnie z klubem fitness Magra.

Po zakończeniu części sportowej edycji 2013/2014 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród oraz medali dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 z 6. biegów. Ceremonia zakończenia odbędzie się w ciągu 3. tygodni od ostatniego biegu. O jej szczegółach poinformujemy na naszej stronie przed rozpoczęciem 6. kolejki zawodów.