Aktualności

Ósma edycja wystartowała!

Bydgoszcz otworzyła ósmą ogólnopolską edycję naszego cyklu! Sobotnie (28 września) zawody odbyły się w sprzyjających warunkach – temperatura około 15 stopni, delikatny wiatr i pojawiające się co chwilę słońce – tak było w bydgoskim Myślęcinku. W zawodach zwyciężyli Krzysztof Gosiewski i Daria Maik.

Najlepszy w dzisiejszej imprezie - Krzysztof Gosiewski to trzeci zawodnik edycji 2013/2014. Po kilkuletniej przerwie wrócił na naszą 5-kilometrową trasę i z dużą przewagą wygrał zawody. Jego dzisiejszy czas to 15:33. Krzysztof zapowiada walkę o wynik poniżej 15 minut, a nawet rekord trasy (wynoszący 14:49). Przypomnijmy, że najlepszy wynik Krzysztofa podczas CITY TRAIL to 14:58 osiągnięte w lutym 2014 roku – wtedy trasa CITY TRAIL prowadziła nieco inaczej.

- Przez blisko 4 lata mieszkałem i pracowałem w Kołobrzegu, stąd moja nieobecność na CITY TRAIL. Aktualnie wracam do biegania po przerwie spowodowanej kontuzją kręgosłupa. Ostatni, nieudany start miałem 15 czerwca, potem miałem przerwę, a mniej więcej od 10 sierpnia regularnie trenuję, chociaż jeszcze nie biegam za dużo. Właśnie dlatego dzisiejszy start miał być sprawdzianem aktualnej dyspozycji. Jestem zdziwiony wynikiem, bo spodziewałem się nieco wolniejszego tempa, ale oczywiście cieszę się z rezultatu i myślę, że w trakcie edycji jestem w stanie pobiec około 40 sekund szybciej – mówił tuż po przekroczeniu linii mety Krzysztof Gosiewski.

Drugie miejsce zajął dzisiaj Adrian Bednarek – czas 15:51, a trzeci był Piotr Frydrychowski z wynikiem 16:19.

Wśród kobiet najlepszą okazała się Daria Maik (druga zawodniczka poprzedniego sezonu), która pokonała trasę w czasie 18:14. Drugą zawodniczką była Julia Koralewska z czasem 18:40, a trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Pękała jej rezultat to 18:52.

Linię mety minęło 415 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży, które są nieodłączną częścią cyklu wzięło udział 288 młodych sportowców.

Kolejny bieg w Myślęcinku jest zaplanowany na 16 listopada, a następne: 22 grudnia, 19 stycznia, 23 lutego, 29 marca. Zawody w Bydgoszczy odbywają się na pętli poprowadzonej ścieżkami Myślęcinka i Lasów Nadleśnictwa Żołędowo. Start, meta i biegowe miasteczko każdego z biegów będą zlokalizowane na Polanie Różopole.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.