Aktualności

Deszczowo, ale kolorowo i radośnie w Bydgoszczy

Deszczowo, ale kolorowo i radośnie w Bydgoszczy

Nasze ostatnie w 2018 roku zawody odbyły się w karnawałowym klimacie - wielu uczestników pobiegło w barwnych przebraniach, świętując w ten sposób koniec roku. Naprawdę miło nam było oglądać, jak świetnie się bawicie! Dziękujemy za stworzenie tej wyjątkowej atmosfery i do zobaczenia 3 lutego!

Pomysły na stroje były przeróżne, na mecie spotkaliśmy m.in. bardzo szybką diablicę – Jolantę Gurną. – Każdy rok staram się kończyć na sportowo i wesoło, stąd dzisiaj takie przebranie. Strój nie utrudnia, a raczej pomaga w bieganiu, jeżeli ktoś nastawia się pozytywnie i uważa, że przebranie dodaje mu skrzydeł. Mnie co prawda ciążyły dzisiaj rogi, ale frywolna spódniczka unosiła do góry – żartowała na mecie biegaczka. – Czas nie był najlepszy, biegałam już szybciej na tej trasie, ale nie było źle. Cieszę się z faktu, że mam możliwość startowania w zawodach tak blisko domu – podkreśliła.

W imprezie wzięło udział 589 dorosłych i ponad 300 dzieci. Zwycięstwo w biegu głównym odnieśli Marta Szenk i Bartosz Kotłowski.

Marta Szenk startuje w naszym cyklu od kilku edycji i doskonale zna ścieżki w Myślęcinku. Dzisiejsza wygrana oznacza dla niej, że ma realne szanse po raz trzeci zwyciężyć w klasyfikacji generalnej. Jedyna zawodniczka, która mogłaby odebrać Marcie zwycięstwo w „generalce” – Aleksandra Brzezińska – dotychczas startowała tylko raz, a to oznacza, że nie ma już szansy na sklasyfikowanie w cyklu (do tego wymagane jest ukończenie co najmniej czterech biegów, a w Bydgoszczy odbędą się jeszcze tylko dwa – 3 lutego i 3 marca). Dzisiejszy wynik Marty to 18:24. Drugie miejsce wywalczyła Daria Maik (czas 18:45), a trzecia była Julia Koralewska (18:48).

Bartosz Kotłowski to nasz bydgoski dominator - wygrał już pięć edycji! Tym razem Bartek przekroczył metę w czasie 15:27. Drugą lokatę wywalczył Krystian Szymański (15:38), a trzeci był Jan Poczewski (15:59).

Jak już wspomnieliśmy, kolejne zawody w bydgoskim Myślęcinku odbędą się 3 lutego. Zakończenie części sportowej cyklu jest zaplanowane na 3 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy, odbędzie się w połowie marca.

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO

AKTYWACJA APLIKACJI PIC2GO - BEZPŁATNE ZDJĘCIA PROSTO NA FACEBOOKA

fot. Filip Kowalkowski