Aktualności

Szybkie bieganie w Bydgoszczy

Szybkie bieganie w Bydgoszczy

Znakomite zakończenie sezonu CITY TRAIL! Grzegorz Kalinowski z MKL Toruń ustanowił rekord bydgoskiej trasy, który jest jednocześnie czwartym wynikiem w historii naszego cyklu – 14:49. Drugie miejsce zajął Bartosz Kotłowski, który zwyciężył w klasyfikacji generalnej. Wśród pań czwarte zwycięstwo odniosła klubowa koleżanka Grzegorza – Aleksandra Brzezińska. Wynik Oli – 16:59 – to szósty czas osiągnięty przez kobietę w CITY TRAIL od 2010 roku, kiedy to powstał cykl. Dzisiejsza wygrana zapewniła Oli triumf w „generalce”.

Grzegorz Kalinowski to mistrz Polski na 1500m z 2015 roku. W CITY TRAIL wystartował dzisiaj po raz pierwszy. – To był sprawdzian przed przełajowymi mistrzostwami Polski, w których startuję za tydzień. Nie będę ukrywać – nie cierpię przełajów, ale wiem, że dzięki takim startom będę mocniejszy. Dzisiaj czułem się bardzo dobrze. Przez 4 kilometry biegłem mocno, ale zachowawczo, dopiero na ostatnim kilometrze przyspieszyłem. To dobry prognostyk. Na MP będę chciał walczyć o medal – relacjonował po zawodach zwycięzca.

Dzisiejsze zawody były istotne dla Bartosza Kotłowskiego – ten start miał potwierdzić jego czwartą wygraną w klasyfikacji generalnej. Tak też się stało - drugie miejsce w dzisiejszym biegu było wystarczające, by cieszyć się z wygranej w generalce. - Startuję w CITY TRAIL czysto treningowo. Kiedy trener daje mi możliwość wyboru pomiędzy mocnym treningiem w pojedynkę, a zawodami w Myślęcinku, wybieram udział w biegu. Zawsze jest jakaś rywalizacja, do tego atmosfera zawodów – zdecydowanie wolę taką formę treningu – mówił po biegu Bartosz Kotłowski.

Czasy trzech pierwszych mężczyzn na mecie dzisiejszych zawodów: Grzegorz Kalinowski – 14:49, Bartosz Kotłowski – 15:33, Piotr Frydrychowski – 15:37.

Grą jednej aktorki – Aleksandry Brzezińskiej - można nazwać rywalizację kobiet. W każdym z czterech biegów w edycji, w których startowała, walczyła głównie ze sobą. Dzisiejszy wynik Oli to 16:59. – Warunki i moje samopoczucie były dzisiaj bardzo dobre, ale muszę przyznać, że nie najlepiej rozegrałam ten bieg taktycznie. Pierwszy kilometr pobiegłam za chłopakami i było bardzo mocno, bo 3:09. Zakwasiłam się i później musiałam swoje wycierpieć na trasie. Myślałam, że wynik na mecie będzie lepszy, aczkolwiek i tak jestem zadowolona, bo to jest dla mnie kolejna nauka. Cieszę się, że miałam pazura, by mimo tego szybkiego pierwszego kilometra kontynuować bieg w dobrym tempie. Ten start i wygrana w cyklu są dla mnie dodatkową motywacją przed przełajowymi mistrzostwami Polski – podkreśliła po biegu Aleksandra Brzezińska.

Drugą lokatę zajęła dziś Daria Maik – 18:23, a trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Kozicka – 19:38.

W biegu głównym wzięło udział 661 osób. Licznie w Myślęcinku stawili się także najmłodsi zawodnicy, startujący w cyklu CITY TRAIL Junior - w pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie ponad 250 uczestników.

Przypomonamy, że zakończenie sezonu odbędzie się na siódmej imprezie – uroczystej gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, dla wszystkich, którzy ukończyli co najmniej cztery biegi, a także nagrody dla najszybszych. Ceremonia zakończenia odbędzie się 14 marca w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.  

Do zobaczenia!