Aktualności

Zapraszamy do Bydgoszczy!

Zapraszamy do Bydgoszczy!

W niedzielę, 22 stycznia po raz czwarty spotkamy się w bydgoskim Myślęcinku. Osoby, które dotychczas nie wzięły udziału w żadnym biegu niestety nie mają już szansy na walkę o nagrody w klasyfikacji generalnej, ponieważ do tego potrzeba czterech biegów w jednej lokalizacji, a do końca sezonu pozostały już tylko trzy. Cały czas możecie jednak dołączyć do naszego cyklu i zdobyć pamiątkowy medal - wystarczy pojechać do innego miasta i zaocznie "zaliczyć" jeden bieg!

Podróżowanie między naszymi lokalizacjami to nie tylko okazja do zdobycia medalu dla osób, którym nie udało się dotąd wystartować w naszych zawodach, a chcą dołączyć do cyklu, ale także szansa na poznanie naszych tras - a każda jest zupełnie inna! Świetnym przykładem takiego biegowego zwiedzania jest Pan Andrzej Starzec z Trójmiasta, który w poprzedniej edycji wystartował aż w 21 biegach! Był w każdej lokalizacji CITY TRAIL, a w trzech – Trójmieście, Poznaniu i Bydgoszczy został sklasyfikowany!

Zapisy do niedzielnych zawodów

Do niedzielnych zawodów można zapisywać się przez naszą stronę internetową do końca dnia w środę, 18 stycznia. Opłata startowa to 17,5 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci. Jeśli ktoś nie zdąży zarejestrować się elektronicznie, może to zrobić w dniu imprezy w biurze zawodów. Wtedy opłata startowa to 25 zł. Koszt startu dla dzieci pozostaje bez zmian – to 5 zł. Pamiętajcie, że dokładnie połowa każdej opłaty wpisowej CITY TRAIL Junior jest przekazywana na cele charytatywne. W czwartej kolejce będziemy zbierać środki dla 4-letniego Łukasza Trupkiewicza z Oławy.

Trasa w Myślęcinku

CITY TRAIL w Bydgoszczy odbywaja się na 5-kilometrowej pętli w Myślęcinku. W biegach w terenie dużą rolę odgrywa pogoda – jeśli akurat pada deszcz, na trasie można spodziewać się błota. Jeśli spadnie śnieg – trzeba włożyć w bieg więcej wysiłku, bo dodatkowym utrudnieniem jest warstwa białego puchu lub śliska nawierzchnia. I to jest właśnie największa zaleta biegów przełajowych – nawet jeśli zawody są rozgrywane na tej samej trasie przez całą edycję – tak jak w przypadku CITY TRAIL – każda impreza jest inna, bo warunki dyktuje natura. Nie ma mowy o nudzie!

Dzieciaki startują na odpowiednio krótszych dystansach – od 300m (kategorie D0 i D1 – do 7 lat), 600m (kategoria D2 – 8-9 lat), 1km – (kategoria D3 – 10-12 lat), po 2km (kategoria D4 – 13-15 lat).

Biuro zawodów

Chipy i numery startowe będą do odbioru przez dwa dni. W sobotę, 21 stycznia biuro będzie funkcjonować w SklepieBiegacza.pl  (ul Gdańska 140) w godz. 10:00-15:00. Pamiętajcie, że aby odebrać pakiet za innego biegacza musicie mieć ze sobą upoważnienie.

SklepBiegacza.pl przygotował dla Was specjalną promocję na dzień odbioru pakietu. Wszystkie nieprzecenione: czapki, chusty wielofunkcyjne i rękawiczki będziecie mogli kupić z 20% rabatem! Dodatkowo nadal obowiązuje nasza stała promocja: minus 17,5 zł przy zakupach powyżej 80 zł!

dniu zawodów do biura zapraszamy jak zawsze od 8:30 do 10:30. Namioty biura zawodów będą zlokalizowane na polanie w okolicy mety biegu (na Polanie Różopole).

Plan imprezy

Biegowe miasteczko ruszy o godz. 8:30 – na Polanie Różopole. Od godz. 9:30 będą odbywać się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11:00 wystartują dorośli. Przewidywany czas zwycięzcy to 15-16 minut. Ostatni zawodnicy docierają do mety w okolicy 45-tej minuty biegu, ale pamiętajcie – w naszych zawodach nie ma limitu czasu, dlatego naprawdę każdy może wystartować - nawet jeśli nie jest jeszcze w stanie pokonać pełnych 5 kilometrów bez zatrzymania! U nas nikt nie zostaje pominięty – czekamy aż wszyscy dotrą do mety, by przywitać ostatniego zawodnika brawami i poczęstować gorącą herbatą oraz słodką przekąską.

Bydgoszcz ciągle wiceliderem

Od edycji 2013/2014 Bydgoszcz zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji naszych miast pod względem frekwencji. Liderem jest Poznań, gdzie cykl organizowany jest już od 2010 roku.

W trzech pierwszych imprezach edycji 2016/2017 w bydgoskim Myślęcinku wzięło udział łącznie 2009 dorosłych i 931 dzieci. W październiku frekwencja wyniosła 680 dorosłych i 358 uczestników CITY TRAIL Junior, w listopadzie odpowiednio 726 i 349, a w grudniu – 603 i 224. W rekordowych zawodach poprzedniej edycji pobiegło 762 dorosłych i 313 dzieci.

Najszybsi w sezonie

W dotychczas rozegranych imprezach dwa razy triumfował Bartosz Kotłowski – najlepszy zawodnik trzech poprzednich sezonów CITY TRAIL w Bydgoszczy, a jedną wygraną ma na koncie Paweł Ochal. W rywalizacja pań dwa zwycięstwa zgromadziła Marta Szenk – zwyciężczyni dwóch edycji cyklu, a raz wygrała Aleksandra Brzezińska.

Nie możesz biegać? Pomóż nam w organizacji!

Jesteśmy grupą kilkunastu osób, które od kilku lat jesienne i zimowe weekendy spędzają na zawodach. Mimo, że CITY TRAIL to aktualnie całkiem spore przedsięwzięcie, trzon naszej ekipy dobrze się zna i - co tu dużo mówić – lubi. Nie wyobrażamy sobie, że atmosfera w naszym zespole jest kiepska. Mając na uwadze ciągły rozwój potrzebujemy wsparcia. Być może właśnie Twojego wsparcia. Chcesz przekonać się, jak wygląda organizacja CITY TRAIL "od kuchni"? Zachęcamy do przeczytania krótkiego tekstu na ten temat :)