Aktualności

Bydgoszcz po raz drugi

Bydgoszcz po raz drugi

To była wyjątkowo długa przerwa! Pierwszy bieg w Bydgoszczy odbył się na początku października. Wzięło w nim udział 680 dorosłych i 358 dzieci. Na drugim biegu widzimy się w najbliższą niedzielę – 20 listopada. Elektroniczna rejestracja trwa jeszcze dzisiaj (środa, 16 listopada) do końca dnia.

Opłaty startowe

Koszt pojedynczego startu przy zapisie przez internet to 17,5zł. Jeśli zapisujecie się w dniu biegu opłata wzrasta do 25zł. W CITY TRAIL Junior wpisowe za jeden bieg to zawsze 5zł. Cały czas możecie zapłacić za karnet (aktualnie 5 biegów), w ramach którego w kwocie 80zł otrzymacie dodatkowo koszulkę marki Salomon. Karnety dla dzieci kosztują 20zł. Koszulki można zamówić dodatkowo i ich koszt to 25zł.

Połowa każdej opłaty startowej w CITY TRAIL Junior jest przekazywana na cele charytatywne. W drugiej serii biegów zbieramy dla małej Marty, o której więcej dowiecie się TUTAJ

Biuro zawodów

Pakiety startowe możecie odebrać w sobotę w SklepieBiegacza.pl  (ul. Gdańska 140), w godz. 10-15 oraz w niedzielę, w okolicy mety biegu w godz. 8:30-10:30. 

Odbierając pakiet w sklepie otrzymacie rabat na odzież: przy zakupie 1 sztuki odzieży - 20%, przy zakupie 2 sztuk odzieży - 25%, przy zakupie 3 sztuk odzieży i więcej - 30%. Oferta obowiązuje tylko w dniu odbioru pakietu i nie łączy się z innymi promocjami. Niezmiennie macie również możliwość skorzystać z bonusu w wysokości wpisowego za pojedynczy bieg – 17,5zł przy zakupach za 80zł.

Odbiór pakietu startowego w imieniu innej osoby będzie możliwy tylko dzień przed biegiem i po okazaniu OŚWIADCZENIA, którego wzór jest do pobrania TUTAJ. W dniu zawodów każdy będzie musiał zgłosić się do biura osobiście.

Trasa

Trasa w Bydgoszczy jest bardzo przyjemna. Żadnych podbiegów, urozmaicona nawierzchnia, oznaczenie dystansu co kilometr. Meta jest zlokalizowana na Polanie Różopole, a start – tuż obok polany.

Plan minutowy

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan na niedzielę (harmonogram dotyczy wszystkich biegów CITY TRAIL):

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco-młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking;
9:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
9:50 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:10 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

11:00 – start biegu głównego Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden (5km);
ok. godz. 11:15 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
11:45 – przewidywany czas ostatniego zawodnika na mecie biegu (nie ma limitu czasu).

Organizacja startu

Start biegu głównego będzie podzielony na 4 strefy:

- poniżej 22 minut,
- powyżej 22 minut,
- powyżej 25 minut,
- powyżej 28 minut.

Każdy z Was sam decyduje, w której strefie się ustawić. Jeśli wszyscy wystartują zgodnie ze swoimi możliwościami, na pewno będzie Wam się biegło komfortowo.

Strefy będą startować w odstępach czasowych. Oczywiście wszystkich prosimy o pojawienie się na starcie punktualnie - o 11:00. 

Parkingi

Na liście startowej jest ponad 850 osób, zatem niewykluczone, że będzie rekordowa frekwencja. Warto przyjechać nieco wcześniej, by spokojnie zostawić auto na jednym z parkingów znajdujących się w odległości około kilometra od naszego biegowego miasteczka. Pamiętajcie, że nie ma możliwości parkowania przy Polanie Różopole.

Po biegu

Mimo, że to tylko 5km, jak po każdym wysiłku warto uzupełnić starty energetyczne :) Po dotarciu na metę zapraszamy Was do bufetu, w którym będziecie mogli posilić się napojem węglowodanowym od Etixx-a oraz waflami Good Food o smaku karmelowym. Nie zabraknie oczywiście gorącej herbaty.

A wieczorem zachęcamy do śledzenia naszego facebook’owego wydarzenia, gdzie zorganizujemy konkurs, w którym nagrodami będą pakiety na nasze Imprezy Partnerskie.

Akcja #MamCel

Wspólnie z Organizatorami Bydgoszcz Triathlon zapraszamy do udziału w akcji #MamCEL, która będzie przeprowadzona w Bydgoszczy na grudniowym biegu. Podczas tych właśnie zawodów każdy z Was będzie mógł zrobić sobie zdjęcie ze specjalnie przygotowaną ramką, na której będziecie wpisywać swoje cele na 2017 rok. Kolejny krok to oznaczenie się na zdjęciu w galerii, która powstanie po biegu na profilu Bydgoszcz Triathlon na facebook'u i zachęcenie znajomych do "lajkowania". Do wygrania atrakcyjne gadżety, a także pakiety startowe na Bydgoszcz Triathlon 2017! 

CITY TRAIL Junior

Podczas każdego biegu CITY TRAIL swoje zawody mają dzieci i młodzież. Zawodnicy startujący w CITY TRAIL Junior są podzieleni na 5 kategorii wiekowych:

  • D0 – do 5 lat (2016 - 2011) - dystans ok. 300 m – zbiórka o godz. 9:30,
  • D1 – 6 – 7 lat (2010 - 2009) – dystans ok. 300 m – zbiórka o godz. 9:30,
  • D2 – 8 – 9 lat (2008 - 2007) – dystans ok. 600 m – zbiórka o godz. 9:50,
  • D3 – 10 – 12 lat (2006 - 2004) – dystans ok. 1 km – zbiórka o godz. 10:10,
  • D4 – 13 – 15 lat (2003 - 2001) – dystans ok. 2 km – zbiórka o godz. 10:10.

Zbiórki do wszystkich biegów dla dzieci i młodzieży odbywają się zawsze przy bramie mety. Zawodnicy startujący w kategoriach D0, D1 i D2 biegają na ścieżce, która jest jednocześnie finiszem biegu głównego, natomiast poniżej zamieszczamy trasę biegów kat. D3 i D4:

Kalendarz biegów

Niedzielny bieg będzie dopiero drugim w edycji. Terminy kolejnych to:

11 grudnia 2016

22 stycznia 2017

12 lutego 2017

5 marca 2017

Podsumowanie edycji z wręczeniem pamiątkowych medali dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 biegi oraz nagród dla najlepszych zawodników odbędzie się w ciągu kilku tygodni od zakończenia części sportowej naszego cyklu.

Treningi

Wspólnie ze Sklepami Partnerskimi organizujemy dla Was treningi. Za nami już dwa spotkania poprowadzone przez SklepBiegacza.pl. Kolejne odbędzie się w środę, 30 listopada, o godz. 18:00. Zbiórka w sklepie. Temat przewodni to skipy. Poniżej zamieszczamy plan naszych wszystkich treningów.

Przydatne linki

Na koniec podsuwamy kilka linków do treści, które mogą Was zainteresować:

Regulamin biegu głównego

Regulamin CITY TRAIL Junior

FAQ

Konkurs „Biegaj w CITY TRAIL i wygrywaj!”

Limitowane chusty CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Zgłoszenia do klasyfikacji drużynowej

Koszulki

Do zobaczenia!