Aktualności

Rekord trasy kobiet na zakończenie cyklu w Bydgoszczy

Zakończenie rywalizacji w naszym cyklu w edycji 2015/2016 w Bydgoszczy przyniosło rekord trasy kobiet. Zwyciężczyni biegu – Aleksandra Brzezińska pokonała 5-kilometrową pętlę w czasie 16:49. Wśród mężczyzn najlepszym okazał się Vegard Danielsen – 15:38. Linię mety minęły 592 osoby.

Zwyciężczyni dzisiejszych zawodów – Aleksandra Brzezińska to zdecydowanie najlepsza zawodniczka bydgoskiego cyklu. Startowała w trzech biegach, za każdym razem wygrywając. Jej dzisiejszy wynik jest jednocześnie jednym z najlepszych w naszej sześcioletniej historii w skali ogólnopolskiej. Szybciej biegała tylko aktualna mistrzyni kraju w biegach przełajowych - Dominika Napieraj, która przed tygodniem we Wrocławiu uzyskała czas 16:48. Niestety Aleksandra Brzezińska nie została sklasyfikowana – ukończyła trzy biegi, a do klasyfikacji generalnej potrzeba minimum czterech startów. – Jestem zadowolona z dzisiejszego wyniku, szczególnie że startowałam nie modyfikując planu treningowego i wykonując w tygodniu mocne akcenty. Od dwóch tygodni biegam dwa razy dziennie, mimo to, udało się urwać kolejne sekundy. To dobry prognostyk przed Mistrzostwami Polski w Biegach Przełajowych, które za dwa tygodnie odbędą się w Żaganiu. Tam moim celem będzie sprawdzenie się po rocznej przerwie, jaką miałam, na tle czołowych zawodniczek – mówiła po biegu Aleksandra Brzezińska. – Niestety choroba wykluczyła mnie z udziału w czwartym biegu CITY TRAIL, co zaważyło na klasyfikacji generalnej, ale na pewno wrócę na tą trasę w kolejnej edycji i będę tutaj szlifować formę – dodała.

W klasyfikacji generalnej po raz drugi z rzędu wygrała Marta Szenk, która zajęła dzisiaj drugie miejsce. Drugą zawodniczką cyklu jest trzecia dzisiaj Paulina Kulpa. Trzecie miejsce w "generalce" wywalczyła Natalia Kożuchowska.

Zwycięzca dzisiejszego biegu - Vegard Danielsen to Norweg mieszkający w Polsce i regularnie startujący w naszym cyklu. Niedzielnym zwycięstwem zapewnił sobie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Najlepszym zawodnikiem edycji został niestartujący dziś Bartosz Kotłowski, natomiast trzecie miejsce w "generalce" zajął drugi na mecie dzisiejszego biegu - Mikołaj Raczyński.

W ramach ostatniego biegu w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Run Bydgoszcz – jednej z najliczniejszych grup biegowych w cyklu. Inicjatorem tej rywalizacji i jednocześnie osobą, dzięki której powstała grupa jest Michał Brzeziński. Michał od kilku lat prowadzi w Bydgoszczy biegowe treningi dla amatorów. To dzięki niemu biegowego bakcyla połknęło setki Bydgoszczan. Niedawno powstało nawet stowarzyszenie, które skupia najbardziej żarliwych członków grupy. – W Stowarzyszeniu jest 160 osób, ale w naszych treningach uczestniczyło już 590 biegaczy. Część z nich nie biega z nami regularnie, pojawiają się kilka razy w roku, a z tymi najbardziej zaangażowanymi organizujemy różne przedsięwzięcia – wyjaśnia Michał Brzeziński. – Podstawową zasadą, którą kieruję się w pracy z biegaczami jest zdroworozsądkowe podejście do treningu. Nikt z nas nie będzie utrzymywać się z biegania, więc nie można go stawiać ponad rodzinę, zdrowie, czy pracę. Zawsze powtarzam, że jeśli będziemy trenować racjonalnie, jeśli będzie zdrowie, to wyniki przyjdą same – podkreśla Michał.

Oficjalna uroczystość rozdania nagród i medali naszego cyklu w Bydgoszczy odbędzie się 21 marca w Hali Artego. Początek części dla dzieci i młodzieży o godz. 18:00. Część dla dorosłych rozpocznie się o 19:00. Sklasyfikowane w cyklu są 633 osoby.

A jeszcze dziś na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz rozdamy karnety do klubu Fit Max Gym.