Aktualności

750 zawodników w Bydgoszczy!

750 zawodników w Bydgoszczy!

To była tylko kwestia czasu, by w Bydgoszczy padł rekord frekwencji :) W niedzielę, 15 listopada podczas drugiego biegu w sezonie wystartowało blisko 750 osób! Poprzedni rekord wynosił 661 biegaczy.

Najlepszym na 5-kilometrowej pętli był Bartosz Kotłowski. Jego wynik to 15:44. Drugi był Mikołaj Raczyński (15:54), a trzeci – Vegard Danielsen (15:59). W rywalizacji kobiet najlepszą okazała się 18-letnia Michalina Kowalska, która uzyskała wynik 17:21, co jest rekordowym wynikiem wśród pań na tej trasie. Drugie miejsce zajęła Marta Szenk (17:35), a trzecie – Paulina Kulpa (18:39).

Zwyciężczyni dzisiejszego biegu to trzecia zawodniczka poprzedniej edycji. Czas Michaliny jest o ponad minutę lepszy od jej wcześniejszego rekordu podczas zawodów w Myślęcinku (co prawda na innej trasie, ale o podobnym poziomie trudności). - Choć specjalizuję się w zawodach na stadionie, lubię przełaje i urozmaicony teren. Dlatego też chętnie biegam w CITY TRAIL. Na ulicy startuję tylko w okresie, kiedy w planie treningowym liczy się duży kilometraż mówiła po biegu Michalina. – Jestem bardzo zadowolona z dzisiejszego wyniku – dodała srebrna medalistka tegorocznych mistrzostw Polski Juniorów w biegach przełajowych.

Deszczowa pogoda nie wystraszyła najmłodszych uczestników. W pięciu kategoriach wiekowych zawodów CITY TRAIL Junior wystartowało łącznie ponad 300 biegaczy. To drugi dzisiejszy rekord.

WYNIKI biegu głównego znajdziecie TUTAJ.

Jeszcze dziś zapraszamy na wydarzenie  Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz, gdzie odbędzie się konkurs z karnetami do Klubu Fit Max Gym

Przypomnijmy, że w edycji odbędą się jeszcze cztery imprezy w Bydgoszczy. Najbliższa 13 grudnia, a kolejne: 10 stycznia, 7 lutego i 6 marca. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec w co najmniej czterech biegach.

fot. Piotr Dymus