Aktualności

Bydgoszcz po raz drugi

Bydgoszcz po raz drugi

To w Bydgoszczy, 13 września rozpoczęliśmy trwającą edycję. Kalendarz ułożył się w tym sezonie na tyle nietypowo, że na drugi bieg bydgoszczanie musieli czekać 2 miesiące. Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi niedzielnego biegu.

Zapisy

Elektroniczna rejestracja do niedzielnych zawodów (15 listopada) zostanie zamknięta w czwartek, 12 listopada. Pojedynczy bieg kosztuje 15 zł, karnet (aktualnie obejmujący 5 biegów) – 60 zł. W dniu zawodów można zapisać się tylko na bieg odbywający się tego dnia i opłata to 20 zł.

W przypadku biegów CITY TRAIL Junior CITY TRAIL rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun, wybierając na swoim koncie opcję "DODAJ DZIECKO", a następnie wybierając poszczególne biegi. Do biegów będzie można zapisywać się także w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa będzie nadal symboliczna i w tym sezonie będzie wynosić 2 zł, uiszczane w dniu zawodów, z których 1 zł będzie pokrywał koszty organizacyjne, a druga złotówka będzie przeznaczana na cele charytatywne. W drugiej serii biegów zbieramy dla Ani Stolarskiej z Gdańska (historia dziewczynki i więcej o zbiórce -->kliknij). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wrzucić do skarbonki więcej niż 2 zł – cała nadwyżka będzie przekazana dla dzieci :)

Trasa

Trasa biegu głównego została zmieniona w stosunku do poprzedniej edycji – poznaliście ją podczas wrześniowego biegu. Meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane na Polanie Rózopole w Myślęcinku. Start – tuż przy Polanie, na ulicy Hipicznej. Mapa biegu wygląda następująco:

Biuro zawodów

Uwaga, od najbliższego biegu wprowadzamy dodatkową możliwość odbioru pakietów startowych. Po opłacone pakiety zapraszamy w sobotę (14 listopada) do klubu Fit Max Gym (ul. M. Skłodowskiej-Curie 29) w godz. 10:00-16:00. Biuro będzie działać również w dniu biegu w godz. 8:30-10:30 - jak ZAWSZE w poblizu startu biegu.

Odbiór pakietu startowego w imieniu innej osoby będzie możliwy tylko dzień przed biegiem i po okazaniu OŚWIADCZENIA, którego wzór jest do pobrania TUTAJ.

Plan minutowy

Wracamy do naszego tradycyjnego planu imprezy:

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking;
09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
09:50 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:10 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10:45 – wspólna rozgrzewka poprowadzona przez instruktora klubu Fit Max Gym;
11:00 – start biegu głównego Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden (5km);
ok. godz. 11:15 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
11:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Po biegu będziecie mogli posilić się w bufecie, gdzie będą czekać na Was woda, izotonik Etixx, herbata oraz batony białkowe Etixx i przekąski w postaci wafli kukurydzianych Good Food. Nowością będą bezpłatne masaże zorganizowane przez firmę Angelini :) A wieczorem po biegu na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz odbędzie się konkurs z karnetami do Klubu Fit Max Gym :)

Start falowy

Start biegu tak jak poprzednio zostanie podzielony na 4 tury. Pobiegniemy w następujących grupach: poniżej 22 minut, poniżej 25 minut, poniżej 28 minut oraz powyżej 28 minut. Start poszczególnych grup nastąpi w odstępach czasowych - co minutę - tak, aby każdy na trasie miał dla siebie wystarczająco dużo miejsca. Prosimy o ustawianie się w odpowiedniej dla siebie strefie.

Parkingi

Poza parkingami znajdującym się najbliżej Polany Różopole (w okolicy Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji i ZOO), możemy skorzystać z parkingu znajdującego się przy ulicy Hipicznej.

Terminy kolejnych biegów w Bydgoszczy to: 13 grudnia, 10 stycznia, 7 lutego i 6 marca.

Przypomnijmy, że w poprzednim biegu zwyciężyli Paulina Kulpa (18:58) Bartosz Kotłowski (15:43). 

fot. Filip Kowalkowski