Aktualności

Olsztyn i Trójmiasto – zapraszamy po raz piąty

Olsztyn i Trójmiasto – zapraszamy po raz piąty

W sobotę, 21 lutego ekipa CITY TRAIL zawita nad Jezioro Długie w Olsztynie. Z kolei w niedzielę, 22 lutego zapraszamy do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdańsku.

Elektroniczne zapisy do sobotnich zawodów zamykamy w środę, o godz. 23:59. Do niedzielnych biegów możecie zapisać się do końca dnia w czwartek. Niezmiennie do listy startowej będziecie mogli dopisać się również w dniu biegu – wtedy opłata startowa wzrośnie do 20 zł. 

Wszyscy rodzice i opiekunowie, którzy "dodali" do swojego konta dziecko - muszą pamiętać o potwierdzeniu jego startu na swoim koncie - również najpóźniej na 3 dni przed biegiem. Jak to zrobić? Na koncie, w zakładce „CITY TRAIL Junior” wystarczy wybrać bieg, w którym dziecko będzie startować i zapisać rejestrację. Opłata – symboliczna złotówka jest uiszczana w dniu biegu w biurze zawodów.

Poniżej przeczytacie m.in. o funkcjonowaniu biura zawodów w każdym z miast. Uwaga – w biurze zawodów dzień przed biegiem (o ile biuro jest organizowane) można odebrać jedynie już OPŁACONE pakiety startowe. Aby odebrać pakiet w imieniu innego zawodnika konieczne będzie oświadczenie, którego wzór można znaleźć tutaj. Osoby, które zapisały się przez internet, ale nie opłaciły startu lub chcą dopiero dopisać się do listy startowej – zapraszamy do biura zawodów w dniu imprezy (zlokalizowane już w okolicy startu lub mety biegu). Pamiętajcie też, że obsługa sklepów, w których organizujemy biura zawodów nie musi znać odpowiedzi na wszystkie Wasze pytania, dlatego w sprawie organizacji zawodów KONTAKTUJCIE się z nami :)

Olsztyn

Praca biura zawodów w Olsztynie zostanie podzielona na dwa dni. Odbiór pakietów startowych będzie możliwy już w piątek w godz. 13-19 w SklepieBiegowym.com (Stare Miasto 8), a także w sobotę w pobliżu startu biegu. Lokalizacja biegu w Olsztynie oraz mapa trasy znajdują się TUTAJ

Po biegu na wydarzeniu Grand Prix Olsztyn CITY TRAIL na facebooku odbędzie się  konkurs organizowany z klubem Sylwetka.

Trójmiasto

Odbiór pakietów startowych w Trójmieście będzie możliwy zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. W sobotę zapraszamy do SklepuBiegowego.com w Gdańsku w godz. 13-20 (CH Manhattan, al. Grunwaldzka 82). Z kolei w niedzielę pakiety będą do odbioru w pobliżu startu biegu w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Lokalizacja i mapa biegu (zarówno w Gdańsku, jak i Gdyni) znajduje się TUTAJ.

Niezmiennie wieczorem po biegu na wydarzeniu Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL na facebooku zorganizujemy konkurs we współpracy z Good Luck Club.

Informacje ogólne – dla wszystkich miast

Plan minutowy         

Szczegółowy harmonogram wszystkich imprez CITY TRAIL wygląda następująco:

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking;
09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
09:50 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:10 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10:45 – wspólna rozgrzewka;
11:00 – start biegu głównego Grand Prix CITY TRAIL;
ok. godz. 11:16 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
11:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Rywalizacja najlepszych

Rywalizacja o zwycięstwo w cyklu w Olsztynie jest bardzo interesująca - zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Z czołówki tylko Magdalena Trzeciak i Wojciech Kopeć mają ukończone cztery biegi, dzięki czemu już teraz są pewni sklasyfikowania w cyklu. Przed nami jeszcze jednak dwa biegi, więc nadal na wygraną mają szanse: Monika Jackiewicz (dwa razy pierwsza i raz druga na mecie) i Marta Barcewicz (dwa razy druga) – wśród pań oraz Artur Olejarz – najlepszy podczas dwóch biegów, rekordzista trasy.

W Trójmieście rzy wygrane i jedno drugie miejsce ma Oskar Przysiężny, który ma największe szanse na wygraną. Szyki może mu pokrzyżować jedynie Michał Rolbiecki. Wśród pań jest zupełnie inaczej – dwie wygrane ma Kamila Lulińska. Zawodniczka musiałaby jednak wystartować w dwóch kolejnych biegach, aby w ogóle mogła zostać sklasyfikowaną. Szanse na wygraną zachowały nadal Małgorzata Tuwalska (trzy razy druga i raz piąta), Martyna Warda (raz pierwsza, raz druga i raz ósma), Katarzyna Sekuła (dwa razy trzecia). Wygląda na to, że rywalizacja będzie toczyć się do ostatniego biegu.

Do zobaczenia! :)