Aktualności

W weekend startujemy we Wrocławiu i Katowicach

W weekend startujemy we Wrocławiu i Katowicach

W najbliższy weekend zamykamy czwartą kolejkę naszych biegów. W sobotę, 31 stycznia zapraszamy do Lasu Osobowickiego we Wrocławiu. A w niedzielę, 1 lutego nad stawy Janina i Barbara w Katowicach :)

Elektroniczne zapisy do sobotnich zawodów zamykamy w środę, o godz. 23:59. Do niedzielnych biegów możecie zapisać się do końca dnia w czwartek. Niezmiennie do listy startowej będziecie mogli dopisać się również w dniu biegu – wtedy opłata startowa wzrośnie do 20 zł. 

Wszyscy rodzice i opiekunowie, którzy "dodali" do swojego konta dziecko - muszą pamiętać o potwierdzeniu jego startu na swoim koncie - również najpóźniej na 3 dni przed biegiem. Jak to zrobić? Na koncie, w zakładce „CITY TRAIL Junior” wystarczy wybrać bieg, w którym dziecko będzie startować i zapisać rejestrację. Opłata – symboliczna złotówka jest uiszczana w dniu biegu w biurze zawodów.

Poniżej przeczytacie m.in. o funkcjonowaniu biura zawodów w obu miastach. Uwaga – w biurze zawodów dzień przed biegiem w każdym z miast można odebrać jedynie już OPŁACONE pakiety startowe. Aby odebrać pakiet w imieniu innego zawodnika konieczne będzie oświadczenie, którego wzór można znaleźć tutaj. Osoby, które zapisały się przez internet, ale nie opłaciły startu lub chcą dopiero dopisać się do listy startowej – zapraszamy do biura zawodów w dniu imprezy. Pamiętajcie też, że obsługa sklepów, w których organizujemy biura zawodów nie musi znać odpowiedzi na wszystkie Wasze pytania, dlatego w sprawie organizacji zawodów KONTAKTUJCIE się z nami :)

Wrocław

Praca biura zawodów we Wrocławiu zostanie podzielona na dwa dni. Odbiór pakietów startowych będzie możliwy w piątek w godz. 13:00-19:00 w SklepBiegacza.pl przy ul. Legnickiej 62.

Lokalizacja i mapa trasy we Wrocławiu znajduje się TUTAJ. Klasyfikacja biegu głównego zostanie ustalona na podstawie czasów netto (poza pierwszą 50. na mecie).

Parkingi

Miejsca parkingowe znajdują się przy ul. Osobowickiej (tutaj ważne jest, aby wszystkie samochody ustawiały się po tej samej stronie jezdni) oraz na osiedlu przy ul. Lipskiej. Ponieważ ilość miejsc parkingowych jest ograniczona polecamy skorzystanie z komunikacji miejskiej. Najłatwiej do lasu dotrzeć tramwajem lini 24 - wysiąść na pętli tramwajowej Osobowice i dotruchtać do lasu w ramach rozgrzewki :)

Wraz z klubem Fitness Academy wieczorem po biegu zorganizujemy konkurs na stronie wydarzenia Grand Prix Wrocław CITY TRAIL. Jeśli ktoś jeszcze nie dołączył do wydarzenia – zachęcamy, by to zrobić! :)

Katowice

Biuro zawodów w Katowicach będzie czynne już w sobotę, w SklepieBiegacza.pl (ul. Kościuszki 62) w godz. 11:00-15:00.

Lokalizacja i mapa trasy w Katowicach znajduje się TUTAJ. Start biegu głównego zostanie podzielony na tury: jako pierwsi pobiegną zawodnicy planujący wyniki poniżej 22 minut, druga tura to zawodnicy na czas poniżej 25 minut, trzecia - poniżej 28 minut i czwarta - powyżej 28 minut. Strefy będą ruszać w odstępach - co 45 sekund. Prosimy wszystkich startujących o ustawianie się w odpowiednich strefach - dzięki czemu będziecie biec w optymalnych warunkach. Końcowe wyniki zostaną przygotowane na podstawie czasów netto (poza pierwszymi 50. zawodnikami na mecie).

Parkingi

Miejsca parkingowe znajdują się przy kopalni, aby tam trafić należy zjechać z ul. Pszczyńskiej w ul. 73 Pułku Piechoty, a następnie wjechać w ul. Karolinki. Z parkingu do biura zawodów jest ok. 300 metrów. Nie będzie możliwości parkowania w okolicy ośrodka Rybaczówka.

Posiłek po biegu

Podczas poprzedniej imprezy Ośrodek Rybaczówka zaprosił Was na ciepłe posiłki w cenie 5zł/porcję. A my będziemy  mieć dla Was herbatę i słodki poczęstunek.

Konkurs

Wieczorem po biegu na wydarzeniu Grand Prix Katowice CITY TRAIL odbędzie się konkurs – zachęcamy do dołączenia do wydarzenia :)

Informacje ogólne – dla obu miast

Plan minutowy         

Szczegółowy harmonogram wszystkich imprez CITY TRAIL wygląda następująco:

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking;
09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
09:50 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:10 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10:45 – wspólna rozgrzewka;
11:00 – start biegu głównego Grand Prix CITY TRAIL;
ok. godz. 11:16 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
11:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Najlepsi podczas poprzednich biegów

Zwycięzcami trzeciego biegu we Wrocławiu zostali Paweł Matner z czasem 16:10 (rekord trasy) i Dominika Napieraj - 18:36 (rekord trasy kobiet). W Katowicach podczas trzecich zawodów pierwszy na mecie był Piotr Pałka – 16:37 oraz Agata Długosz wśród kobiet - 19:30.

Do zobaczenia! :)