Aktualności

Co słychać w Węgierskiej Górce

Akcja zBiegiemNatury opiera się głównie na cyklu zawodów na dystansie 5 km. Jest jednak pewne odstępstwo. W pięknie położonej Węgierskiej Górce – na zboczach Beskidu Żywieckiego i Beskidy Śląskiego - od marca odbywają się regularne zajęcia biegowe. Czas na kilka słów prosto z gór:)

Zajęcia są organizowane przez Klub Sportowy Halny Węgierska Górka w soboty o godz. 9:30. Podczas każdego spotkania uczestnicy są dzieleni na trzy grupy: początkujących, nieco bardziej zaawansowanych – czyli osób, które są w stanie przebiec dystans 3-5 km oraz tych, którzy chcą biegać w górach.

- W celu zmotywowania i zachęcenia jak  największej liczby osób zaproponowaliśmy rywalizację  trwającą do 28 czerwca, a polegającą na dokumentowaniu liczby przebiegniętych kilometrów i zrealizowanych treningów  poprzez aplikację Endomondo. 29 czerwca wyłoniliśmy i nagrodziliśmy zwycięzców – opowiada Wioletta Grzyb, inicjatorka spotkań zBiegiemNatury w Węgierskiej Górce.

W konkurencji największej liczby przebiegniętych kilometrów zwyciężył Marcin Dyrlaga, pokonując  1045 km. Drugie miejsce zajął Tomasz Dyrlaga - 840 km, a trzecia lokata przypadła Tadeuszowi Biegunowi - 748 km. W kategorii kobiet zwyciężczynią została Anna Linchard, która pokonała 532 km. Za nią uplasowała się Justyna Biegun - 463km i Karolina Worek - 258 km. W klasyfikacji największej liczby  zrealizowanych treningów panowie uplasowali się na tych samych miejscach, czyli: Marcin Dyrlaga zajął pierwsze miejsce - 85 treningów, Tomasz Dyrlaga – drugie miejsce - 74 treningi, Tadeusz Biegun – trzecie miejsce i 70 treningów.  Wśród pań zwyciężyła Justyna Biegun mając na swoim koncie 58 treningów. Drugą lokatę zajęła Anna Linchard - 39 treningów, a trzecie miejsce zajęła Karolina Worek – 29 treningów.

Spotkania to jedno, drugie – wspólne starty w zawodach. Podczas tych kilku miesięcy, uczestnicy zajęć zBiegiemNatury startowali w Żywcu, Świnnej, Bielsku-Białej, Cięcinie i  Międzybrodziu Żywieckim.

Relacje ze spotkań można znaleźć na profilu na Facebooku.

Zapraszamy - sobota, 9:30 przy hali w Węgierskiej Górce :)