Aktualności

Magda Łączak trzecią zawodniczką Mistrzostw Świata w Skyrunningu!

W piątek, 27.06 Magda Łączak zajęła trzecie miejsce w rozgrywanych w Chamonix Mistrzostwa Świata w Skyrunningu. Zawodniczka Salomon Team przegrała ze Szwedką Emelie Forsberg oraz Anną Frost z Nowej Zelandii.

Pierwsza na mecie Emelie Forsberg pokonała 80-kilometrową trasę w czasie 12h 38min. Anna Frost straciła do zwyciężczyni jedynie 8 min, a Magda – 20.

Dla mnie to dzień niezapomniany, ale też dramatyczny. Uwierzcie, nie spodziewałam się, że jest szansa na taki wynik. Ja też jak zobaczyłam po pierwszym pomiarze czasu, nie mogłam uwierzyć – napisała na profilu na Facebooku Polka. - Tak mnie to zszokowało, że odpływałam myślami w świat, co by to było...I stało się 2,5 +19 min - dwa błędy po wybiegnięciu z refreshment pointu (punkt odżywiania - przyp. red.) na 25 km. Załamałam się. Przez chwilę myślałam co teraz, zejść, gonić. Zaczęłam gonić, wyprzedziłam 4 dziewczyny na podbiegu na 2600 i nagle zaczęłam odpływać. Co prawda dziewczyna znów wyprzedziła mnie jedna, ale facetów całe stado. Zjadłam trzy żele na raz i modląc się jakoś brnęłam do góry. Energię odzyskałam w połowie zbiegu do Vallorcine, jak wyprzedziła mnie kolejna dziewczyna. Pomyślałam, że tego już za wiele. Nie dość, że mnie wyprzedza to jeszcze na zbiegu?! I jakoś tak się ogarnęłam i od tej pory było już dobrze – opisuje start Magda.

Magda Łączak na mecie

Wyścig wygrał Hiszpan Luis-Alberto Hernando (10h 25min). Drugi był Francuz Francois Dhaene (10h29 min). A trzeci - Australijczyk Ben Duffus (10h 52 min). Na dystansie ultra w Chamonix startował także Paweł Dybek (Salomon Team), który z wynikiem 12h 21 min zajął 21. miejsce.

Magda Łączak i Paweł Dybek (fot. Jan Wierzejski Productions)

W niedzielę o wysokie miejsce na dystansie maratonu rywalizować będzie Marcin Świerc (Salomon Team). W zawodach pobiegnie legendarny Kilian Jornet. Start o godz. 7:00.