Aktualności

Marcin Świerc ponownie najszybszy w Tatrach

Marcin Świerc ponownie najszybszy w Tatrach

W sobotę, 7.06 już po raz siódmy rozegrano Wysokogórski Bieg im. Druha Marduły, który był jednocześnie Mistrzostwami Polski Skyrunning. W tej edycji wytyczono nieco inną trasę niż w ubiegłym roku: start na Krupówkach, podbieg na Nosal, dalej Doliną Jaworzynki do Murowańca, na Karb, przez Czerwone Stawki na Przełęcz Liliowe, przez Kasprowy Wierch do Kuźnic i na metę na Kalatówkach: w sumie 25km i ponad 1900m podbiegów.

Aż 330 zawodników zmierzyło się z wymagającą trasą. Po raz szósty nie było mocnych na Marcina Świerca (Salomon Team), który z czasem 2h 25min i rozbitym kolanem pojawił się na mecie jako pierwszy z 4-minutową przewagą nad drugim Danielem Wosikiem. Na trzecim miejscu przybiegł Robert Faron.

Wśród pań z minutową przewagą wygrała Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team), która wyprzedziła Magdalenę Kozielską i Annę Celińską.

Za najtrudniejsze fragmenty zawodnicy uznali podejście na Karb (strome i już w pełnym słońcu), Liliowe oraz zbieg z Kasprowego w kierunku Myślenickich Turni, gdzie stromy i niepewny szlak był odpowiedzialny min. za poważną przewrotkę Marcina.

Z 330 startujących osób w limicie nie zmieściło się 23, a dwie zeszły z trasy. Poważnych wypadków na szczęście nie było. W klasyfikacji zespołowej zwyciężył zespół Salomon Suunto Team (Magda Łączak, Marcin Świerc, Paweł Dybek i Piotr Hercog), przed T.G Sokół Zakopane (Robert Faron, Przemysław Sobczyk, Marek Grochowski i Sebastian Lebda) i Attiq TKN Nowy Targ (Magda Kozielska, Szymek Sawicki, Piotr Biernawski i Piotr Huzior).

Wyniki:

Mężczyźni

  1. Marcin Świerc (Salomon Team) - 2h 25min 11s
  2. Daniel Wosik (RMD Montrail Team/LKB Rudnik) - 2h 29min 51s
  3. Robert Faron (T.G Sokół Zakopane)- 2h 32min 18s

Kobiety

  1. Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team) - 2h 44min 30s
  2. Magdalena Kozielska (Attiq TKN Nowy Targ) - 2h 45min 48s
  3. Anna Celińska (Byledobiec Anin) - 2h 50min 56s

Fot. Monika Strojny