Aktualności

Wraca cykl biegów górskich Salomon S-LAB Trail Running

Wraca cykl biegów górskich Salomon S-LAB Trail Running

W tym roku już po raz piąty odbędzie się cykl wymagających biegów trailowych sygnowanych znakiem Salomon S-LAB, rozgrywanych w różnych pasmach górskich. O punkty w cyklu będzie można rywalizować podczas trzech imprez: Maratonu Gór Stołowych, Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich oraz Letniego Biegu Piastów.

1.      Maraton Gór Stołowych

Po raz pierwszy całość cyklu zostanie rozegrana w trakcie wakacji. Pierwsze zawody - Maraton Gór Stołowych - odbędą się już 5 lipca. Wymagający dystans prawie 46km z przewyższeniem 2200 metrów gwarantuje ciekawą rywalizację z najlepszymi zawodnikami w kraju, spośród których rekord trasy dzierży Marcin Świerc. Trasa wytyczona łąkami, lasami oraz między niesamowitymi formacjami skalnymi będzie niesamowitą scenerią - uczestnicy poprzednich edycji przyznają, że to jedne z piękniejszych biegowych ścieżek na jakich przyszło im się ścigać.

Zapisy na Maraton są już oficjalnie zamknięte. Zostały jeszcze miejsca dla najlepszych zawodników - wystarczy napisać do Organizatora. Przewidział on pulę miejsc dla pierwszych 30 mężczyzn i 15 kobiet z Ligi Biegów Górskich 2013 oraz dla osób, które zajęły wysokie miejsca w innych ważnych startach w ubiegłym roku.

2.      Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich

Aż sześć tras, w tym trzy liczące się do cyklu S-Lab, jeden z najdłuższych biegów w Polsce (240km!), a także Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu Górskim odbędą się w okolicach Lądka Zdroju w drugiej połowie lipca. Festiwal to także koncerty, dobra zabawa dla całej rodziny, piękne trasy zaczynające się już od 10km - każdy znajdzie tu coś dla siebie. I zapisy są nadal otwarte!

3.      Letni Bieg Piastów - Wielki Finał Cyklu

Zimą do Jakuszyc przyjeżdża kilka tysięcy osób, by na biegówkach rywalizować w najsłynniejszym w Polsce Biegu Piastów. Organizatorzy już po raz drugi przygotowali alternatywne, letnie zawody dla biegaczy, które w tym roku będą także finałem cyklu Salomon S-LAB Trail Running. Piękna, leśna trasa, którą pokonają zarówno początkujący "górale", jak i doświadczeni zawodnicy, świetna atmosfera i Góry Izerskie w tle - to chyba wystarczy na zachętę?:)

Szczegóły, informacje o zapisach i galerie zdjęć z poprzednich edycji znajdują się na stronie Cyklu www.TrailRunning.pl