Aktualności

Ultra Sky Marathon Babia Góra

Ultra Sky Marathon Babia Góra

Mammut – Ultra Sky Marathon Babia Góra to impreza zaskakująca swoją formą. To pokłon składany tej legendarnej górze. 23 sierpnia odbędą się 3 biegi: 6xBabia (100km i ok. 6500m przewyższenia) 3xBabia (70km i ok. 4500m przewyższenia) i 1xBabia (39km i ok. 2200m przewyższenia).

6xBabia Góra to bieg na najlepszych zawodników ultra. Nie tylko dystans, ale i limit czasu (17 godzin) powoduje, że ukończyć ten bieg może maksymalnie kilkudziesięciu zawodników ze ścisłej czołówki biegów ultra w Polsce, w kilka kobiet. Mniej zaawansowanym biegaczom można polecić 3xBabia – krótsza trasa i zdecydowanie mniej wyśrubowany limit czasowy. Dla zawodników rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem na długich dystansach w górach polecić można dystans 1xBabia.

Trasa każdego z tych biegów poprowadzona będzie częściowo w dzikim terenie, poza szlakami, a nawet poza jakimikolwiek ścieżkami - przez las, strumienie, rowy. Wymaga to od organizatorów większego wysiłku przy oznaczaniu trasy, ale te odcinki na pewno pozostaną w pamięci każdego biegacza.

Profil trasy 6xBabia

Każdy podbieg na szczyt to pokonanie ok. 800-1000m przewyższenia na odcinku nawet poniżej 4 km. To trudne technicznie podbiegi i zbiegi. Na trasie 3 i 6xBabia zawodnicy wbiegają i zbiegają tymi samymi trasami. Pozwoli to na kontakt biegaczy i będzie nowością w biegach górskich w Polsce. Udział w imprezie to również możliwość klasyfikacji w Pucharze Polski SkyRunning.

6xBabia i 3xBabia to punkty w klasyfikacji UTMB. Kolejno 3 i 2.

Organizacją biegu zajmuje się Chaszczok – grupa ludzi – pasjonatów biegania, jeżdżenia na rowerze i pływania w górach, lasach, na łąkach… ;) Szczegóły znajdziecie na www.ultrababia.pl oraz na profilu imprezy na Facebooku.

Impreza odbędzie się pod patronatem zBiegiemNatury :) Polecamy!