Aktualności

Piotrek Hercog dziewiąty w 168-kilometrowym biegu ultra w Japonii

Piotrek Hercog z Salomon Team z czasem 22:44:25 (ponad godzinę szybciej niż planował) został 9. zawodnikiem Ultra Trail Mt. Fuji. Bieg w kraju kwitnącej wiśni jest tym, czym UTMB w Europie - jedną z największych i najważniejszych imprez.

Zwycięzcą biegu został Francuz Francois Dhaene z wynikiem 19:09:13. Drugi był reprezentant RPA Ryan Nicholas Sandes (20:18:59), a trzeci Amerykanin Mike Adam Foote (20:54:16). W zawodach startował także inny Polak – Paweł Hałgasa (także z Salomon Team).

Bieg prowadził dookoła góry Fuji (co widać dobrze na makiecie w filmietreningów polskiej ekipy w Japonii), która wznosi się na 3776m npm.

Zawodnicy nie dostali szansy wbiegnięcia na szczyt. Tym niemniej trasa była naprawdę piękna, trudna technicznie i bardzo błotnista… Zawodnicy pokonali 168 km i około 9500 m przewyższeń. Limit czasowy wynosił 48 godzin.

Newsy dotyczące Piotrka Hercoga i jego postępów można śledzić na profilu zespołu.