Aktualności

Podwójne zwycięstwo Polaków w Ultra Mallorca!

Podwójne zwycięstwo Polaków w Ultra Mallorca!

Niesamowicie dla Magdy Łączak i Pawła Dybka z Salomon Team zakończył się start w 107-kilometrowym biegu na Majorce.  Na górskiej i gorącej trasie Ultra Mallorca przez pasmo Serra de Tramuntana oboje nie mieli sobie równych - Paweł z czasem 11:50:39 wygrał zawody, poprawiając swój zeszłoroczny czas (i trzecie miejsce) o 12 minut. Czas Magdy Łączak to 13:18:01 - lepszy o 50 minut od jej zeszłorocznego wyniku.

W zawodach wzięło udział prawie 1600 zawodników z 34 krajów. Paweł wygrał z drugim na mecie Casey Morganem o 19 minut, a z trzecim Roberto Gil Lopezem o 34 minuty. Magda po raz drugi sięgnęła po złoto, wyprzedzając Ulrike Striednig o niemal dwie godziny, a trzecią Claire Price o ponad 2:40! W klasyfikacji generalnej Magda zajęła 7. miejsce, co może jest nawet większym sukcesem.

 

Magda i Paweł na co dzień mieszkają w Mielcu i jak sami przyznali bardzo się cieszą, że na Majorce nie dość, że mogli owocnie rozpocząć sezon startów, to jeszcze odpoczęli i zrobili sobie słoneczne wakacje. A jest przed czym zbierać siły - oboje przygotowują się m. in. do Biegu 7 Dolin na 100 km.

Więcej o zespole na profilu na Facebooku.

Strona zawodów: www.ultramallorca.com.