Aktualności

W oczekiwaniu na prawdziwą zimę... Salomon Snowcross

W oczekiwaniu na prawdziwą zimę... Salomon Snowcross

Dla wielu biegaczy taki rodzaj obuwia jest zupełnie obcy. Nawet dla tych, którzy od lat trenują w zimowych warunkach…

Dlatego postanowiliśmy napisać kilka zdań na temat butów Salomon Snowcross. Mają podwyższona cholewkę, dzięki czemu nadają się do treningu w bardzo głębokim śniegu czy błocie. Dodatkowym atutem jest agresywny bieżnik, dzięki czemu bieganie po śliskiej czy stromej nawierzchni jest dużo łatwiejsze.

 

Buty są pokryte siateczką zapobiegającą przedostawaniu się np. kamyków do wnętrza buta. Inna zaleta to system sznurowania Quicklace, który umożliwia szybkie dopasowanie buta, komfortowe zakładanie i zdejmowanie obuwia. W butach Snowcross zastosowano także wkładkę OrthoLite. To połączenie specjalnej pianki Ortholite z wykończeniem okolic pięty tworzywem EVA. Pianka sprawia, że wkładka pod stopą nie wilgotnieje, lepiej chłodzi i jest zdrowsza dla stóp. W trakcie użytkowania nie pęka i nie traci swoich właściwości. Wykończenie EVA heel cups sprawia, że pięta jest bardzo stabilna.

Waga butów Snowcross to zaledwie 366 gram. Zaledwie, bo patrząc na nie można spodziewać się więcej. To na pewno dodatkowa zaleta nowego modelu Solomona.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.salomon.com.pl.