Aktualności

Trening? Tylko w lesie! ;)

Trening? Tylko w lesie! ;)

„Trenuj w lesie” – tym hasłem Lasy Państwowe we współpracy ze znanymi sportowcami zachęcają do aktywności na terenie polskich lasów. Akcję „Trenuj w lesie” wspierają Mateusz Masternak – mistrz Europy w boksie zawodowym oraz Jolanta Studzienna – trenerka siatkówki i była reprezentantka Polski.

Sportowcy przygotowali indywidualne treningi z myślą o osobach pragnących poprawić swoją sprawność, kondycję i sylwetkę.

Leśny sparing

Ruch jest dla każdego, nie musi kosztować i nie wymaga specjalistycznego sprzętu – z takim przesłaniem do akcji włączył się Mateusz Masternak, mistrz Europy w boksie zawodowym w kategorii cruiser. - Chcę pokazać, że to, co zastaniemy w lesie, zupełnie wystarczy do przeprowadzenia wartościowego treningu. Leśne ścieżki, drzewa, pieńki czy pagórki – z powodzeniem zastąpią przyrządy w siłowni. Sam, kiedy tylko mogę, przenoszę trening z sali w plener, najlepiej do lasu. Jest to także element moich przygotowań do walk na zawodowych ringach – mówi Mateusz.

Mateusz zaproponował kompletny trening, przeznaczony szczególnie dla panów, którzy chcieliby popracować nad sylwetką i ogólną koordynacją ruchową. Mamy tu rozgrzewkę, właściwy trening wydolnościowy i fazę wzmacniania mięśni oraz niezbędne po intensywnym ćwiczeniu wyciszenie organizmu. Bieg interwałowy między drzewami, skłony przy drzewie, przysiady z gałęzią czy skoki przez pień – to tylko niektóre z propozycji przygotowanych przez sportowca.

Fitness dla pań

Jolanta Studzienna, była siatkarka, a obecnie trener Legionovii Legionowo, wizytę w lesie proponuje zawsze łączyć z elementami fitness. - Każdy moment na świeżym powietrzu jest dobry do pracy nad swoim ciałem. Nawet na spacerze możemy dołączyć do tego skłony i podskoki, a opierając się o drzewo, kształtować mięśnie ud i pośladków – podkreśla Jolanta.

 Przygotowany przez siatkarkę zestaw ćwiczeń ma na celu poprawę gibkości ciała i skupia się na newralgicznych punktach damskich sylwetek – brzuchu, przedramionach, udach i wzmacnia mięśnie kręgosłupa. Regularnie powtarzane ćwiczenia, uzupełnione głębokimi wdechami leśnego powietrza, korzystnie wpłyną na sylwetkę i samopoczucie.

Zapraszamy do odwiedzania zakładki http://www.lasy.gov.pl/trenuj-w-lesie – leśnego serwisu sportowego. Znajdziecie tam filmy instruktażowe z lasu, porady sportowców oraz instrukcje do ćwiczeń z rysunkami.

Akcją „Trenuj w lesie” zainteresowali się także dziennikarze programu Polsat Sport „Atleci”.