Aktualności

Bieg Ultra „Granią Tatr”

Bieg Ultra „Granią Tatr”

W sobotę, 17 sierpnia o 4 rano wystartują uczestnicy pierwszego Biegu Ultra „Granią Tatr”. Będzie to prawdopodobnie najbardziej wymagający bieg górski w Polsce. Trasa prowadząca z Doliny Chochołowskiej, przez Wołowiec i Starorobociański Wierch do Schroniska Ornak, granią Czerwonych Wierchów i Kasprowy, Schronisko Murowaniec, Krzyżne, Wodogrzmoty Mickiewicza i Polanę Waksmundzką kończy się w Kuźnicach, co daje dystans 70km i potężne przewyższenie +5000/-4900m. Dobremu turyście trasa ta zajmuje 2-3 dni, biegacze będą mieli na jej pokonanie zaledwie 17 godzin…

Chętnych zawodników jednak nie brakuje. Lista startowa zapełniła się w 6 minut i nie ma na niej przypadkowych osób. Żeby wziąć udział w zawodach trzeba było wcześniej ukończyć co najmniej jeden, 25-kilometrowy bieg górski, ale większość osób ma na swoim koncie przynajmniej kilka maratonów i biegów na ultra dystansach.

Na starcie zobaczymy także najlepszych Polaków: Marcina Świerca i Piotrka Hercoga - rekordzistów trasy Rzeźnika oraz trenera Poznań zBiegiemNatury - Piotrka Karolczaka (zwycięzcę I Maratonu Gór Stołowych). W sumie w biegu wystartuje 250 zawodników z pięciu krajów.

W trakcie zawodów na stronie biegu – www.grantatr.pl i profilu imprezy na facebooku - www.facebook.com/BiegUltraGraniaTatr - będzie trwała relacja na żywo (wyniki z dwóch międzyczasów i mety), a pozycję ośmiu wybranych zawodników będzie można śledzić na mapie on-line, dzięki nadajnikom GPS.


Profil trasy biegu

Każdy, kto ukończy zawody, otrzyma medal, koszulkę finiszera oraz 2 punkty kwalifikacyjne do słynnych zawodów Ultra Trail du Mont Blanc w Chamonix.

O bezpieczeństwo na trasie będą dbać lekarze, ratownicy oraz wolontariusze, a wśród nich ekipa zBiegiemNatury! :) Jesteśmy bowiem Partnerem imprezy.

Organizatorem Biegu jest TKN Tatra Team z Zakopanego, przy wsparciu TOPR i UKA.