Aktualności

Jak dobrze mieć trenera ;)

Jak dobrze mieć trenera ;)

Trener – słowo od lat kojarzone tylko z zawodowym sportem. Dzięki akcjom takim, jak zBiegiemNatury każdy może mieć trenera!

Co daje możliwość biegania z trenerem? Przede wszystkim pewność, że ćwiczymy rozsądnie. Nie grozi nam kontuzja. A do tego wykonujemy ciekawy trening, który przynosi efekty. - W Poznaniu kontynuując cykl treningów, na ostatnią niedzielę przypadł interwał. Ma on na celu kształtowanie wytrzymałości szybkościowej. Oczywiście pamiętamy, że na wykonanie każdego treningu wpływ ma pogoda. W związku z panującymi upałami zajęcia były bardzo ostrożne. W trakcie spotkania zwróciliśmy również uwagę na dobre nawadnianie organizmu podczas wysiłku, jak i po - zwłaszcza w tak gorące dni – mówi Monika Kinowska, trenerka Poznań zBiegiemNatury.

Instruktorka akcji Szczecin zBiegiemNatury - Monika Andrzejczak zwraca uwagę na znaczenie treningu, jaki uczestnicy akcji realizują w tygodniu. - Z przeprowadzonych rozmów wywnioskowaliśmy, że bardzo duża część osób startuje regularnie w różnych zawodach. Mając zawsze na uwadze dobro naszych biegaczy na zajęciach pokazaliśmy, jak po mocnym wysiłku rozluźnić mięśnie i dać im odpocząć, by nie nabawić się kontuzji.

Trenerzy zBiegiemNatury służą radą w naprawdę wielu kwestiach. - W trakcie ostatniego spotkania jedna z biegaczek zapytała mnie o ból pachwiny i to, w jaki sposób z nim sobie poradzić. Bardzo nas to cieszy, że biegacze mają do nas zaufanie i zwracają się ze swoimi problemami – mówi Monika Jackiewicz, trenerka Olsztyn zBiegiemNatury.

Kolejne spotkanie z trenerami zBiegiemNatury jak zawsze w niedzielę o godzinie 10:00!